× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

امیر هوشنگ عصارزاده عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون: همه طرح ها و فرآیندهای بانک با نگاه توسعه بخش تعاون ، راهبری و اجرا می شود. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون،عصارزاده عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون در نشست تخصصی که با مدیر عامل، اعضای هیات مدیره و […]

امیر هوشنگ عصارزاده عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون: همه طرح ها و فرآیندهای بانک با نگاه توسعه بخش تعاون ، راهبری و اجرا می شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون،عصارزاده عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون در نشست تخصصی که با مدیر عامل، اعضای هیات مدیره و مدیران شرکت تعاونی آموزشی راه رشد در محل این شرکت، برگزار گردید با اشاره به مزیت های این بانک برای ارائه خدمات به تعاونگران گفت: بانک توسعه تعاون اهداف، طرح ها و فرایند های خود را در جهت ارتقای کیفیت خدمات بانکی و مالی به جامعه هدف؛ تدوین، راهبری و اجرا می نماید و در تحلیل «هزینه فایده» مناسبات مالی و بانکی، نگاه بانک معطوف به انتفاع بیشتر تعاونگران و کارآفرینان به عنوان مشتریان بانک می‌باشد.

عصارزاده ادامه داد: بانک در اعطای تسهیلات و ارائه خدمات، مبنای تصمیم گیری را بر اساس میزان اشتغال زایی، کمک به حفظ اشتغال و ایفای مسئولیت اجتماعی قرار داده است.

وی تصریح کرد: بانک توسعه تعاون در همه زمینه ها بسیاری از بسترهای خدمات مالی و بانکی را فراهم نموده و نگاهی ویژه به حل مشکلات تعاونی ها و همچنین توسعه فعالیت اقتصادی و اجتماعی تعاونی ها دارد و در این زمینه نیازمند این است که تعاونی ها بانک تخصصی تعاون را از آن خود بدانند.

عصارزاده افزود : مجموعه مدیریتی این بانک هیچگاه به دنبال انتفاع حداکثری و سودآوری صرف نمی باشدو همیشه مناسبات مالی را به گونه ای تنظیم می کنند که مشتریان بانک به ویژه تعاونی ها از تسهیلات اعتباری با نرخ و امکانات مناسب تر بهره مند شوند .

وی با اشاره به اهمیت ذینفعان در برنامه های بانک گفت: بانک توسعه تعاون به عنوان بانک عامل علاوه بر تدوین الگوی مدل کسب و کار بر اساس تعامل دو جانبه با تعاونی ها، بسیاری از طرح های توسعه ای دولت را با اولویت به تعاونگران و کارآفرینان منظور نموده است و در فرآیند اعطای تسهیلات نیز مبنای تسهیل گری و رعایت رفتار حرفه ای و اخلاق مشتری مداری را سر لوحه کار خود قرار داده است.

عصارزاده با اشاره به بسترها و کانال های مهم ارتباط با مشتریان در بانک توسعه تعاون گفت: بانک آمادگی دارد تا در قالب بانکداری شرکتی، خدمات جامع و کاملی را به تعاونی ها ارائه دهد و بر اساس نوع فعالیت رسته تعاونی، تفاهم نامه همکاری دو جانبه برقرار نماید. عضو هیات مدیره با اشاره به طرح چشمه تعاون که جهت ساماندهی ارتباط بانک با جامعه تعاون مثمر ثمر بوده است افزود: امید است تعاونی ها از این مجرا ارتباطشان را با بانک افزایش دهند

عصارزاده شرکت تعاونی آموزشی راه رشد را یک الگوی موفق در قالب تعاونی در رسته های آموزشی ، پژوهشی و تربیتی عنوان نمود و گفت: واقعیت این است که الگوی تعاون در برخی زمینه های اقتصادی و اجتماعی نتایج قابل قبولی داشته است و «شرکت تعاونی آموزشی راه رشد» به عنوان الگوی تعاونی در محیط های آموزشی و مدارس، نتایج درخشانی را حاصل نموده است. وی در این خصوص گفت: برآیند حاصله از فعالیت این شرکت تعاونی بیانگر این موضوع است که معلمان به عنوان اعضاء این شرکت با تجهیز مالی متکی به خود و با مشارکتی ارزش آفرین، مجموعه ای موفق در بالاترین سطح را تشکیل داده و با موفقیت در این راه انجام وظیفه می کنند. همین الگوی موفق در بسیاری از رسته ها و تخصص های دیگر قابل اجرا می باشد.

وی با اظهار خرسندی از حضور «شرکت تعاونی آموزشی راه رشد» در مجامع مختلف بین المللی تعاون گفت: این شرکت در کرسی های مختلف بین المللی فعالیت های مفیدی در ارائه الگوی تعاون داشته و بانک توسعه تعاون نیز با توجه به مسئولیت اجتماعی خود آمادگی کامل برای زمینه سازی و حمایت از این کرسی ها برای دستیابی به جایگاه بهتر کشور در اتحادیه بین المللی تعاون و اتحادیه بین المللی تعاون در آسیا و اقیانوسیه را دارد.

وی با اشاره به اهمیت تعامل دو جانبه بانک و تعاونی ها گفت: دولت ها در راه اندازی حرکت های توسعه ای پیشگام هستند اما بازیگران اقتصادی نباید همیشه متکی به حمایت دولت باشند و در همین رابطه افزود: در صورتی که بانک تخصصی بخش تعاون به عنوان یک موسسه مالی صد در صد دولتی فضای تعاملی و دوسویه موجود با بخش تعاون و تعاونگران بیش از پیش پر رنگتر نماید و عملا ظرفیت ها و توانمندهای موجود در سایه همدلی و همراهی ، بیشتر و بهتر گردد، نتیجه این هم افزائی رونق تولید ، افزایش سهم بخش تعاون در اقتصاد ملی و کمک به ایجاد ، توسعه و حفظ اشتغال خواهد شد.

عصارزاده در ادامه با مرور مباحث اندیشه ای و مطالعاتی تعاون گفت: امروزه جریان اقتصادی و اجتماعی در کشورهای مختلف به گونه ای است که سیستم های اقتصادی به لحاظ سهام، کسب سود، مسئولیت اجتماعی و نزدیکی طبقات درآمدی ، به الگوی تعاون نزدیک شده است.

وی در این خصوص تصریح نمود: تعاون پاسخگوی بسیاری از نیازهای بشر درحل معضلات اجتماعی و تامین نیازهای طبقات گوناگون جامعه از قبیل اشتغال، کسب درآمد و توزیع عادلانه می باشد.

در این جلسه اصلاح پذیر مدیر عامل شرکت تعاونی راه رشد توضیحاتی کامل از عملکرد شرکت تعاونی آموزشی مذکور در حوزه تخصصی آموزش و نیز توسعه الگوی تعاون ارائه داد و در پایان مقرر شد بانک و شرکت طی تفاهم نامه ای ارتباطات فیمابین را افزایش دهند.

شایان ذکر است در این جلسه هاتفی مدیر امور مشتریان و بانکداری شرکتی، البرزی مدیر امور اعتباری و سرمایه‌گذاری، میرزاخانی مدیر امور شعب و شیخ حسینی مدیر شعب استان تهران نیز حضور داشتند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد