× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

رئیس ستاد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) سپاه اسلامشهر گفت: همانطور که حضرت آیت الله خامنه‌ای مدظله العالی فرمودند این انقلاب بی نام امام خمینی(ره) در هیچ کجای دنیا شناخته شده نیست و یکی از وظایف ما تبیین اندیشه‌ها و روش های زندگی ایشان برای مردم است. به گزارش ثمره نیوز،سرگرد علی اکبر جهانی نژاد رئیس […]

رئیس ستاد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) سپاه اسلامشهر گفت: همانطور که حضرت آیت الله خامنه‌ای مدظله العالی فرمودند این انقلاب بی نام امام خمینی(ره) در هیچ کجای دنیا شناخته شده نیست و یکی از وظایف ما تبیین اندیشه‌ها و روش های زندگی ایشان برای مردم است.

به گزارش ثمره نیوز،سرگرد علی اکبر جهانی نژاد رئیس ستاد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) سپاه اسلامشهر و دبیر ستاد ارتحال شهرستان اسلامشهر،در نشست خبری که امروز یازدهم خردادماه، به این مناسبت در ناحیه مقاومت بسیج سیدالشهدا(ع) اسلامشهر برگزار شد ضمن قدردانی از حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس، این نوع حرکت‌ها را سبب ایجاد رعب و وحشت در دشمنان و همچنین ایجاد امید در بین مسئولان کشور دانست.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری سی‌امین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، برنامه‌های مورد نظر این مراسم را در سه قالب دسته بندی کرد و گفت: اقدامات و برنامه‌ریزی ما در سه مقوله امنیت، تبیین اندیشه امام خمینی(ره) و موضوع اعزام جای می‌گیرد. درباره مسئله امنیت زائرین و مراسم که از ابتدای خرداد ماه اقدامات لازم انجام شده و تا پایان مراسم ادامه خواهد داشت. ما تلاش کردیم تا بدون تغییر فضای موجود به یک فضای امنیتی، با کمک ظرفیت‌های مردم پایه، نیروها و هسته‌های اطلاعاتی و بسیج و نیز نیروهای انتظامی و اطلاعات، امنیت مراسم و زائران را در داخل و خارج از محل برگزاری مراسم ایجاد کنیم و در سه شعاع پنج، هفت و 10 کیلومتری برگزار مراسم اقدامات عملیاتی مناسب درنظر گرفته شده است.

سرگرد جهانی نژاد در بخش بعدی سخنان خود به هماهنگی‌های صورت گرفته بین سپاه و فرمانداری و بخشداری‌ها اشاره کرد و افزود: موضوع دیگری به ویژه در این ایام به آن پرداختیم بحث تبیین اندیشه و آراء حضرت امام خمینی (ره) است که در دو مقوله زندگی و منش ایشان و نیز اندیشه و مدل مدیریت و موضع‌گیری‌های سیاسی امام مورد هدف است.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت تبیین اندیشه و تفکر امام خمینی و نقش آن در آشنایی نسل جوان با اهداف انقلاب و امام تصریح کرد: همانطور که حضرت آیت الله خامنه‌ای مدظله العالی فرمودند این انقلاب بدون نام امام خمینی(ره) در هیچ کجای دنیا شناخته شده نیست و یکی از  وظایف ما تبیین اندیشه‌ها و روش زندگی ایشان برای مردم است.

جهانی نژاد اظهار داشت: در حقیقت امام خمینی تنها یک بحث ملی نیست بلکه یک رمز وحدت برای جهان اسلام و منطقه است و همه آزادگان جهان تصویر و اندیشه امام را الگوی فعالیت‌های انقلابی خود قرار داده‌اند. و لازم است ما نیز بیشتر با این موضوع ارتباط برقرار کنیم تا بتوانیم از آدرس‌های غلطی که در مورد سیره اما داده می‌شود جلوگیری کنیم.به عنوان مثال اینگونه نیست که سیره حضرت سراسر رحمانی و یا سراسر جهادی و مبارزه باشد.

ایشان با استناد به نظر کارشناسان، امام خمینی (ره) را فردی نزدیک به دایره عصمت توصیف کرد و با اشاره به ساده زیستی، حمایت از مظلوم، آینده نگری و نشاط و ارتباط خوب امام با جوانان، دغدغه اصلی امام را اسلام عنوان کرد و آن را کلمه مشترک حرفهای بنیانگذار انقلاب اسلامی دانست و افزود: حضرت امام خمینی (ره) برای رضایت خداوند قیام کرند و مردم شریف ایران نیز ایشان را همراهی کردند و رمز محبوبیت، ابتکار و ماندگاری ایشان ارتباط وی با ذات اقدس الهی است. در واقع ایشان مصداق کامل آیه  ” مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ وَالَّذِينَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاءُ بَيْنَهُمْ” می‌باشدکه نسبت به مردم مظلوم و مستضعف لطیف و رئوف ولی درباره استکبار و استعمار سختگیر بودند و لحظه‌ای عقب‌نشینی نکردند.

جانشین سپاه ناحیه مقاومت بسیج سیدالشهدا اسلامشهر در بخش دیگر سخنان خود به رهبری نظام و انقلاب پس از رحلت امام خمینی اشاره کرد و گفت: پس از رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی و در سی سال گذشته رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای مدظله شریف در بحران‌ها مختلف نظام را به سوی اعتلاء و پیشرفت حرکت داد و همانطور که در گام دوم انقلاب مطالعه می‌کنیم نظام در این سال‌ها به دستاوردها و سرمایه‌های باارزشی دست پیدا کرد که اگر دشمنی‌های خارجی و غفلت‌های داخلی نبود شیرینی برقراری نظام اسلامی بهتر دیده می‌شد.

وی درخصوص اعزام زائران برای شرکت در مراسم ارتحال، با بیان اینکه اقدامات لازم برای اعزام بیش از 6 هزار زائر از این ناحیه در نظر گرفته شده است افزود: تعدادد 120 دستگاه اتبوس برای انتقال زائران به محل مراسم در نظر گرفته شده است و علاوه بر آن برنامه‌ریزی‌های لازم جهت تردد خودروهای شخصی نیز انجام گرفته . علاوه بر این 6 هزار نفر تعداد یک هزار نفر نیز در قالب نیروهای امنیتی اعزام خواهند شد.

وی با اعلام اینکه محل‌های اعزام در میادین اصلی شهر و نیز در روستاها با نصب بنر مشخص شده است، ساعت حرکت اتوبوس‌ها را 15:00 اعلام کرد و از زائرین خواست تا برای جلوگیری از مشکلات ترافیکی و حضور به موقع در محل برگزاری مراسم، راس ساعت در محل حضور یابند.

… ایجاد قرارگاه فرعی شهید فهمیده در حوزه حوزه‌های بسیج و نیز کمیته های مختلف امنیتی، فرهنگی، پشتیبانی-ترابری، اطلاع‌رسانی – اعزام، فضاسازی بهداشت و ایثار و هماهنگی با دفاتر ائمه جمعه را به عنوان دیگر اقدامات در نظر گرفته شده نام برد و افزود: برنامه افطاری برای تمامی زائران در نظر گرفته شده است و همینطور هماهنگی لازم با شبکه‌های بهداشت و هلال احمر نیز برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی انجام گرفته است.

رئیس ستاد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) سپاه اسلامشهر در پایان سخنان خود با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مدظله العالی  که جنگ نمی‌شود و مذاکره هم صورت نمی‌گیرد، اتکاء و اعتماد به خداوند و وعده‌های او، حضور مردم و آمادگی همه جانبه نظام را از مهم‌ترین عوامل بازدارنده حمله نظامی دشمن دانست و گفت: خواسته دشمنان دشمنی با اسلام و تغییر نظام اسلامی است. و اگر ما از اسلام فاصله بگیریم مخالفتی با دانش هسته‌ای و حتی داشتن سلاح هسته‌ای و نبود دموکراسی ندارند،اما تا زمانیکه نظام از پشتیبانی مردم برخوردار است دشمن به مقوله نظامی فکر نخواهد کرد. در واقع تاکتیک آن‌ها ایجاد فشار حداکثری است و باید توجه داشت منظور آن‌ها از مذاکره اطاعت و بله گفتن به تمام خواسته‌هایشان است که این موضوع از نظام ما بری است. نظام در حال حاضر از آمادگی کامل برخوردار است و با توجه به ظرفیت‌ها، دسترسی‌ها و فرصتهایی که متحدین منطقه در اختیار ما گذاشتند و اطلاعاتی که از همه پایگاه‌های دشمن داریم، اگر دشمن بخواهد حمله کند متحمل هزینه و خسارت گزافی خواهد شد و با توجه به این‌ موضوع که اقدامات آن‌ها در منطقه بر اساس سود و زیان است، حمله نظامی صورت نخواهد گرفت.

انتهای پیام/

حسین رشیدی

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد