× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: تأمین بخشی از هزینه‌های شهر با دولت است و در حال گفت‌وگو هستیم تا دولت مشارکت بیشتری در هزینه‌های مدیریتی شهر داشته باشد.     به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها،مرتضی الویری در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه […]

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: تأمین بخشی از هزینه‌های شهر با دولت است و در حال گفت‌وگو هستیم تا دولت مشارکت بیشتری در هزینه‌های مدیریتی شهر داشته باشد.

 

 

به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها،مرتضی الویری در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه شما پیش‌ازاین اعلام کرده بودید دولت هزینه‌های حضور خود در پایتخت را نمی‌دهد، افزود: اداره شهر و شهرداری هزینه‌هایی دارد. به‌عنوان‌مثال در مورد هزینه مترو، یک‌سوم هزینه هر بلیت را باید شهرداری پرداخت کند و یک‌سوم توسط مردم پرداخت شود و یک‌سوم باقی‌مانده را هم می‌بایست دولت پرداخت کند که متأسفانه دولت از پرداخت یک‌سوم سهم خود امتناع می‌کند و در حال پیگیری هستیم که چنین مواردی که مربوط به دولت می‌شود را دریافت کنیم.

عضو شورای شهر تهران در پاسخ این سؤال که شما پیشتر برای تأمین هزینه‌های شهر چهار راهکار که شامل وام، بودجه دولتی، فروش تراکم و گرفتن عوارض است را پیشنهاد کرده بودید و پیش‌ازاین هم اعلام کردید که در شرایط کنونی سه‌راه نخست در عمل ممکن نیست و باید به سراغ عوارض رفت. آیا با توجه به افزایش قیمت‌ها در شرایط حاضر و در تنگنا بودن مردم فشار مضاعفی به مردم تحمیل نخواهد شد؟ که گفت: عوارض چیز جدیدی نیست و این به این مفهوم نیست که هزینه جدیدی را می‌خواهیم از مردم بگیریم.

الویری خاطرنشان کرد: مواردی مانند عوارض نوسازی به دلیل اینکه مکانیزمی برای آن‌ها وجود نداشت، توسط برخی شهروندان 10 تا 15 سال پرداخت‌نشده و طبیعی است که شهرداری از دریافت عوارض منطقی برای هزینه‌های خود محروم شده است.

وی افزود: سبک‌سازی و کاهش هزینه‌ها، راهکارهایی است که در شهرداری تعقیب می‌کنیم. به‌عنوان‌مثال شورای شهر تهران تصویب کرده است شهرداری سالانه 6 درصد نیروی انسانی خود را کاهش دهد و به دنبال اصلاح چارت شهرداری و اصلاح سیستم و کوچک‌سازی آن نیز هستیم.

عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: همچنین برنامه‌هایی برای کاهش تولید پسماند، کاهش مصرف انرژی و همین‌طور مصرف آب‌داریم که آن‌ها را دنبال می‌کنیم و می‌خواهیم این نوع هزینه‌ها را از راه‌های سالم تأمین کنیم

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد