× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

رود دره درکه در راستای نکوداشت هفته تهران وباهدف فرهنگ سازی جهت حفظ محیط کوهستان با حضور مدیریت شهری تهران پاکسازی شد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، سید حمید موسوی شهردار منطقه یک در مراسم پاکسازی کوهستان درکه که با حضور شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران […]

رود دره درکه در راستای نکوداشت هفته تهران وباهدف فرهنگ سازی جهت حفظ محیط کوهستان با حضور مدیریت شهری تهران پاکسازی شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، سید حمید موسوی شهردار منطقه یک در مراسم پاکسازی کوهستان درکه که با حضور شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران ، شینا انصاری مدیر کل سازمان محیط زیست شهرداری تهران و صدرالدین علیپور مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری تهران و جمعی از فعالان محیط زیست و دوستداران کوهستان از مناطق 22 گانه برگزار شد اظهار داشت: در هفته نکوداشت تهران با هدف بازشناسی هویت منطقه یک، یکی از قدیمی ترین مسیرهای کوهنوردی شمال تهران مورد پاکسازی قرار گرفت.

وی هدف از این برنامه را فرهنگ سازی جهت حفظ محیط کوهستان و همچنین تحقّق شعار “تهران ، شهری برای همه” دانست و ابراز امیدواری کرد که اجرای برنامه های پاکسازی کوهستان که در مسیرهای مختلف کوهنوردی با مشارکت انجمن های دوستدار طبیعت و شهرداری هر چند وقت یکبار برگزار می شود بتواند مردم را با خطرات و مشکلات وجود پسماند در کوهستان بیشتر آشنا کند.

وی افزود: پاکسازی کوهستان ها نیازمند مشارکت مردمی و یک مدیریت صحیح چه به لحاظ شخصی و چه فرهنگی است تا شاهد آلودگی ها و مناظر زشت و زننده در طبیعت بکر و زیبای کوهستان نباشیم .

موسوی خاطر نشان کرد: در تمامی ایام سال روزهای پنجشنبه و جمعه ، در مبادی مسیر های کوهنوردی شمال تهران ، ایستگاه های دوستداران کوهستان پذیرای شهروندان عزیز است تا در کنار آموزش ها و ارایه نکات لازم کوهنوردی، در جهت پاکسازی کوهستان و فرهنگسازی نیز خدماتی را ارایه کند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد