× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

یکی از اولین تندیسهای نصب شده بعد از انقلاب در ایران برای اولین بار از سوی سازمان زیباسازی به طور کامل مرمت می‌شود. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیبا سازی شهر تهران، سیدمجتبی موسوی، معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با اعلام این خبر […]

یکی از اولین تندیسهای نصب شده بعد از انقلاب در ایران برای اولین بار از سوی سازمان زیباسازی به طور کامل مرمت می‌شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیبا سازی شهر تهران، سیدمجتبی موسوی، معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با اعلام این خبر گفت: مجموعه مجسمه ملل که شامل تندیس زکریای رازی و چهار چهره فیگوراتیو در چهارگوشه آن است، یکی از اولین مجسمه‌هایی است که بعد از انقلاب اسلامی در ایران نصب شد، این مجموعه مجسمه‌ها برای اولین بار از سوی سازمان زیباسازی و با همکاری منطقه 11 مورد مرمت کامل قرار می‌گیرد.

او با اشاره به اینکه سازنده این مجموعه مجسمه‌ها استاد علی قهاری کرمانی مجسمه‌ساز شهیر معاصر است، ادامه‌داد: این مجسمه با چهار مجسمه فیگوراتیو که در پای آن قراردارد از نظر هنری دارای ارزش بسیار بالایی هستند.

موسوی با بیان اینکه بهسازی میدان رازی یکی از پروژه‌های مهمی است که اصلاح فضای داخلی، آب نما و فضای سبز این میدان از سوی سازمان انجام شده و رو به پایان است، افزود: مجسمه “زکریای رازی” پزشک، فیلسوف و شیمیدان برجسته ایرانی به همراه چهار فیگوری که نماد قاره های مختلف است در چهارگوشه و در پای مجسمه جانمایی شده از جنس برنز بوده و از زمان نصب آن تا کنون مرمت نشده است.

به گفته معاون فرهنگی و هنرهای شهری پایه مجسمه از جنس سیمان است که به دلیل قرار گرفتن در شرایط جوی مختلف در سالهای طولانی آسیب جدی دیده است که توسط تیم اجرایی آلودگی ها از پایه پاکسازی و پایه به طور کامل مرمت می‌شود.

او درمورد مجسمه رازی که برروی پایه و به ارتفاع 3 متر قرار گرفته است، گفت: این مجسمه به همراه چهار اثر فیگوراتیو با توجه به قرار گرفتن در شرایط جوی در تمام این سالها نیاز به مرمت اساسی دارد که به زودی این مرمت آغاز خواهد شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد