× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

زهرا پایکار طراح نقاشی دیواری شهیدان برادران پورزند با بیان اینکه برگزاری یادواره شهدا می تواند در راستای شناخت بیشتر هنر تاثیرگذار باشد، گفت: با برگزاری این یادواره ها هنرمندان به خوبی می توانند هنر خود را به معرض نمایش بگذارند و مردم را با هنر کشور آشنا کنند. به گزارش ثمره نیوز به نقل […]

زهرا پایکار طراح نقاشی دیواری شهیدان برادران پورزند با بیان اینکه برگزاری یادواره شهدا می تواند در راستای شناخت بیشتر هنر تاثیرگذار باشد، گفت: با برگزاری این یادواره ها هنرمندان به خوبی می توانند هنر خود را به معرض نمایش بگذارند و مردم را با هنر کشور آشنا کنند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران،زهرا پایکار طراح دیوارنگاره شهیدان برادران پورزند گفت: به دلیل پهلوان بودن این سه برادر سعی کردم طرح خود را با ترکیبی از سه بال نقاشی کنم. بالی که در تصویر آمده نشان دهنده مقام آسمانی شهدا است.

وی افزود: در پایین تصویر هم از المان کشتی‌گیری و زورخانه ای استفاده کردم. از طرف دیگر تم کار که به صورت تک رنگ است می تواند نشان دهنده یک فرهنگ پهلوانی در دوره قاجاری باشد.

طراح نقاشی دیواری شهیدان برادران پورزند ادامه داد: این طرح به فضای چاپ سنگی نزدیک شده و تداعی کننده نسخه‌های این فضا است.

پایکار اضافه کرد: در این طرح تصاویر چهره شده در زمینه تک رنگ به خوبی دیده می شود. در اطراف سر شهدا از دایره ای به منظور نشان دادن هاله مقدس استفاده شده است.

این هنرمند نقاش با اشاره به نام یا علی که در بالای سر همه این شهدا نقاشی شده است، افزود: نام یا علی در بالای طرح به صورت یک مهر روی اثر ثبت شده است. در زورخانه ها پهلوانان ورزش خود را با اسم یا علی آغاز می کنند به همین دلیل برای نشان دادن معصومیت و مقام حضرت علی(ع) در اثرم از یا علی استفاده کردم.

وی تصریح کرد: نقاشی دیواری شهیدان پورزند با مساحت 250 متر در خیابان ستارخان ابتدای تهران ویلا اجرا می‌شود. در حال حاضر نیز 50 درصد از کار انجام شده است.

طراح دیوارنگاره شهیدان پورزند با بیان اینکه اقدامات سازمان زیباسازی فرصت های زیادی را برای هنرمندان فراهم می‌کند، افزود: اینگونه فعالیت ها تعاملی بین هنرمندان برقرار می‌کند.

پایکار در ادامه با تاکید بر اینکه با برگزاری این یادواره ها هنرمندان به خوبی می توانند هنر خود را به معرض نمایش بگذارند، گفت: این طرح قالب سنتی دارد و می تواند معرف فرهنگ و هنر کشور باشد.

وی تاکید کرد: برپایی چنین یادواره هایی از سوی سازمان زیباسازی اتفاق بسیار خوبی است و می تواند به شناخت بیشتر هنر و دستیابی به جایگاه اصلی آن کمک کند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد