× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران بر ضرورت اتخاذ تدابیر ترافیكی و اعمال نظارت جدی برای كاهش تصادفات تاكید كرد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران،محسن پورسیدآقایی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران،در جلسه شورای معاونان حمل‌ونقل و ترافیک مناطق 22 گانه، 3 عامل […]

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران بر ضرورت اتخاذ تدابیر ترافیكی و اعمال نظارت جدی برای كاهش تصادفات تاكید كرد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران،محسن پورسیدآقایی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران،در جلسه شورای معاونان حمل‌ونقل و ترافیک مناطق 22 گانه، 3 عامل انسان، جاده و خودرو را از کاربران اصلی ترافیک در جامعه دانست و عنوان کرد: با توجه به رشد سریع جمعیت در پایتخت، مسئله ترافیک و تصادفات بیشتر نمود یافته است، ازاین‌رو به‌منظور کاهش تصادفات و سوانح علاوه بر اعمال قانون، با تعاملی که بین قوه قضاییه و پلیس و شهرداری به وجود آمده است، کاهش تصادفات و ایمنی معابر را در دستور کار قرار داده‌ایم.
معاون شهردار تهران تصریح کرد: معابر باید به‌گونه‌ای مهندسی‌شده باشند که کمترین تلفات و خسارات ناشی از آن‌ها رقم بخورد. وجود حفاظ‌ها و حاشیه‌های ایمن و همچنین ایمنی خودروها باید به‌صورت همه‌جانبه موردبررسی قرار بگیرند.
وی با بیان اینکه آموزش و ارتقاء فرهنگ ترافیک در کاهش وقوع تصادفات و افزایش انضباط عبور و مرور یک ضرورت انکارناپذیر است اظهار داشت: پس از ایمنی معابر، فرهنگ‌سازی رفتار ترافیکی و آموزش فرهنگ ترافیک، موثرترین روش در کاهش تصادفات رانندگی است.
پورسیدآقایی در ادامه با اشاره به بررسی مدل‌های حمل‌ونقل و ترافیک مبدا و مقصد در پایتخت و آمارسنجی صورت گرفته در این معاونت تصریح کرد: بر اساس آمار توزیع طول سفر سواره به تفکیک نوع وسیله نقلیه در شهر تهران، خودروی شخصی بیشترین سهم را در تردد روزانه شهروندان داشته و پس آن به ترتیب تاکسی، مترو و اتوبوس بیشترین سهم مُدهای حمل‌ونقل مبدا و مقصد شهروندان را به خود اختصاص می‌دهند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد