× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت ایران گفت: تمام هدف و سعی و تلاش ما این است که بتوانیم یارانه درمان و سلامت را به سمت محرومین کشور هدایت کنیم. به گزارش ثمره نیوز به نقل از آی‌هینا، همایش گرامیداشت هفته بیمه سلامت با حضور شاهرخ رامزی معاون مدیر عامل سازمان […]

معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت ایران گفت: تمام هدف و سعی و تلاش ما این است که بتوانیم یارانه درمان و سلامت را به سمت محرومین کشور هدایت کنیم.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از آی‌هینا، همایش گرامیداشت هفته بیمه سلامت با حضور شاهرخ رامزی معاون مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران، حسین بانک مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان و جمعی از مسئولین استانی در سالن همایش‌های شهید بهشتی اداره کل کار،تعاون و رفاه اجتماعی استان برگزار شد.

شاهرخ رامزی بیان کرد: تاکنون بیش از ۴۰ میلیون از جمعیت کشور تحت پوشش خدمات درمانی بیمه سلامت هستند که حدود ۸۵ درصد این افراد به صورت رایگان از خدمات بیمه‌ای استفاده می‌کنند .

وی گفت: حدود دو هزار و ۴۰۰ دارو بیش از ۴ هزار و ۸۰۰ خدمت و بیش از ۴۷ هزار تجهیزات پزشکی تحت پوشش ارائه خدمات بیمه سلامت قرارداد دارد.

معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت ایران افزود: بیش از ۴۴ هزار موسسه ارائه دهنده خدمات سلامت و ۲۲ هزار مرکز بهداشت روستایی و شهری در حوزه ارائه خدمات با سازمان بیمه سلامت همکاری می‌کنند.

وی به پیشگام بودن استان اصفهان در تبادل الکترونیکی اسناد پزشکی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه امروز در ۴۰۴ بیمارستان در کل کشور این سامانه مستقر شده و امیدواریم تا پایان سال در ۶۰۵ بیمارستان دولتی،دانشگاهی این سامانه مستقر شود.

به گفته رامزی، پروژه نسخه نویسی الکترونیکی نیز از استان کرمان آغاز شده و ۲۳۵ شهر در کل کشور تحت پوشش این سامانه قرار گرفته است.

وی به استقرار سامانه استحقاق سنجی در تمامی بیمارستان های دولتی، دانشگاهی اشاره و بیان کرد: این امر باعث شده است کاربرد دفترچه در بیمارستان‌های دولتی، دانشگاهی به صفر برسد و افراد می‌توانند با استفاده از کد ملی ضمن ارزیابی نظام بیمه خود از خدمات درمانی مورد نیاز در این بیمارستان‌ها بهره مند شوند.

وی از آغاز عملیات پوشش اجباری بیمه همگانی در ۱۳ آبان با حضور مقامات ارشد کشوری خبر داد و افزود: امیدواریم بتوانیم ضمن هدفمندسازی یارانه خدمات سلامت ۱۰ درصد ازجمعیت کشور را که فاقد پوشش بیمه‌ای هستند را تحت پوشش بیمه سلامت قرار دهیم.

در ادامه مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان با بیان اینکه حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر بیمه شده در استان تحت پوشش این بیمه هستند، بیان کرد: از این تعداد حدود ۴۰۰ هزار نفر بیمه شدگان کارمندان دولت، ۱۳۰ هزار نفر سایر اقشار ،۵۰ هزار نفر ایرانیان، ۳۸۰ هزار نفر بیمه شدگان بیمه سلامت و حدود۶۰۰ هزار نفر روستاییان تحت پوشش این سازمان هستند.

حسین بانک یکی از اقدامات انجام شده در سال جاری را تحت پوشش قرار گرفتن افراد مجهول الهویه دانست و افزود: تا پیش از این مشخص نبود که هزینه‌های خدمات ارائه شده به این افراد در بیمارستان ها بر عهده چه سازمانی است و خوشبختانه امسال زمینه‌ای فراهم شد تا این افراد تحت پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد