× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

نهمین دوره سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران آبان ماه سال جاری و در منطقه گردشگری عباس آباد برگزار می شود. به گزارش ثمره نیوز به نقل از  روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، سید مجتبی موسوی معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیبا سازی شهر تهران، درباره نهمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران، […]

نهمین دوره سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران آبان ماه سال جاری و در منطقه گردشگری عباس آباد برگزار می شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از  روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، سید مجتبی موسوی معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیبا سازی شهر تهران، درباره نهمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران، گفت: نهمین دوره سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران با وقفه یک ساله برگزار می شود که شامل دو بخش حرفه ای و دانشجویی است.

موسوی در ادامه بیان کرد: در بخش حرفه ای ۱۰ هنرمند خارجی و پنج هنرمند ایرانی حضور دارند و در بخش دانشجویی ۱۰ دانشجوی مجسمه سازی انتخاب می شوند. بخش دانشجویی به دانشجویان سال های سوم و چهارم رشته مجسمه سازی اختصاص دارد.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری درباره تاریخ برگزاری این سمپوزیوم گفت: مهلت ثبت نام تا ۲0 شهریور ماه بود که به دلیل درخواست هنرمندان تا ۲۷ شهریور ماه سال جاری تمدید شد. زمانیکه مهلت ثبت نام تمام شود داوری انجام و هنرمندان منتخب معرفی می شوند که فعالیت خود را به صورت کارگاهی آغاز می کنند.

سید مجتبی موسوی در ادامه خاطرنشان کرد: این سمپوزیوم ۲۴ روزه است و در آبان ماه برگزار می شود. نهمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران در منطقه گردشگری عباس آباد جنب بوستان نوروز برگزار می شود که شرکت نوسازی عباس آباد با ما مشارکت و همکاری کرده اند.

موسوی افزود: کشورهای زیادی ثبت نام کرده اند و بعد از اعلام نتایج داوری می توانیم بگوییم هنرمندان چه کشورهایی حضور دارند. همچنین در پایان برگزاری آثار به صورت یک مجموعه باغ مجسمه نصب می شوند.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری درباره هیأت داوران گفت: سعید شهلا پور، مرتضی نعمت اللهی، محمود پور نصری نژاد، محمد بهرامی، رافیک داوودیان، محمد مروستی شورای سیاست گذاری و انتخاب آثار را بر عهده دارند.

گفتنی است، تاکنون هشت دوره از سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران برگزار شده و آخرین دوره آن هم سال 1396 بوده است. با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور سال گذشته این سمپوزیوم برگزار نشد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد