× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

معاون شهردار با تاکید بر ضرورت توسعه خطوط مترو برای برون رفت از مشکلات ترافیک و آلودگی هوا گفت: با توجه به اینکه منابع نقدی چندانی در اختیار نداریم؛ بنابراین تلاش داریم از طریق منابع غیر نقدی به شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو ) در تکمیل و توسعه خطوط کمک کنیم. به […]

معاون شهردار با تاکید بر ضرورت توسعه خطوط مترو برای برون رفت از مشکلات ترافیک و آلودگی هوا گفت: با توجه به اینکه منابع نقدی چندانی در اختیار نداریم؛ بنابراین تلاش داریم از طریق منابع غیر نقدی به شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو ) در تکمیل و توسعه خطوط کمک کنیم.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، محسن پورسیدآقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در حاشیه بازدید از هفدهمین نمایشگاه حمل و نقل عمومی و خدمات شهری از غرفه این شرکت بازدید کرده و با تاکید به ضرورت توسعه کیفی و کمی حمل ونقل عمومی با اولویت توسعه مترو، گفت: مهم ترین مسئله در بخش حمل و نقل، توجه ویژه به حمل و نقل عمومی است که عمده ترین آن نیز مربوط به مترو است.

وی ادامه داد: مترو یکی ازمهم‌ترین راهکار‌های حل مشکل ترافیک و آلودگی هوا در کلانشهرها به خصوص در تهران شناخته شده است به طوری که کاهش تصادفات رانندگی، کاهش مصرف انرژی، افزایش سرعت سفر و هزینه مناسب از مزایای استفاده از مترو به شمار می آید.

پور سید آقایی با اشاره به اینکه مترو تهران یکی از پر مسافرترین خطوط مترو محسوب می شود، افزود: استقبال تهرانی ها از مترو بسیار خوب و چشم گیر بوده به همین دلیل از آنجا که توسعه خطوط مترو یکی از مطالبات اصلی شهروندان تهرانی محسوب می شود لذا اولویت ما نیز تکمیل و توسعه مترو است.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود با توسعه و تکمیل شبکه خطوط مترو سهم قابل توجهی از سفرهای شهری پایتخت تحت پوشش مترو قرار گیرد، گفت: توسعه خطوط مترو، نیازمند بودجه و اعتبارات لازم است که متاسفانه در حال حاضر بودجه نقدی در اختیار نداریم و تلاش می کنیم از طریق املاکی که شهرداران مناطق در اختیار دارند به شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در تکمیل و توسعه خطوط کنیم.

به گفته پور سید آقایی از طریق منابع غیر نقدی که در اختیار پیمانکاران مترو قرار می دهیم امیدواریم خطوط در حال تکمیل هر چه سریعتر تکمیل و ایستگاه های آن در اختیار شهروندان قرار گیرد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: تا هرچه سریعتر تمام خطوط مترو تهران به همت مهندسان ایرانی تکمیل و مورد استفاده شهروندان قرار گیرد.

گفتنی است نمایشگاه حمل و نقل عمومی و خدمات شهری از هجدهم تا بیست و یکم خرداد ماه از ساعت 9 صبح تا 16 عصر در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار می شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد