× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران معتقد است برداشت استعفا از نامه اوحدی، رییس این سازمان به شهردار تهران، صحیح نیست.  به گزارش ثمره نیوز به نقل از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در واکنش به […]

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران معتقد است برداشت استعفا از نامه اوحدی، رییس این سازمان به شهردار تهران، صحیح نیست.
 به گزارش ثمره نیوز به نقل از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در واکنش به خبر ارسال نامه سعید اوحدی به پیروز حناچی شهردار تهران و این که اوحدی ادامه حضور خود در این سازمان را منوط به حل کامل مشکلات بودجه‌ای کرده است در گفتگو با خبرگزاری فارس گفت: حل مشکلات بودجه‌ای سازمان فرهنگی هنری در ماه‌های گذشته از طرق مختلف و در بالاترین سطوح از جمله تشکیل جلسات عادی و فوق العاده هیات امنا پیگیری شده اما تا کنون نتیجه‌ای در بر نداشته است.
مهدی محمدی با تایید ارسال نامه اوحدی به حناچی درباره محتوای این نامه بیان کرد: رییس سازمان فرهنگی هنری همانطور که بارها اذعان کرده مطابق تعهدی که به کارکنان این سازمان دارد باید تمامی مسیرها برای تامین بودجه حقوق کارکنان و فعالیت‌های فرهنگی هنری این سازمان را طی کند.
وی افزود: فرآیند آماده سازی و تصویب بودجه سازمان فرهنگی هنری با دیگر بخش‌های شهرداری تهران متفاوت است. این فرآیند در زمان قانونی خود طی شده به تصویب یازده عضو مجمع از جمله شهردار و رییس شورای اسلامی شهر رسیده اما متاسفانه به دلیل بروز اشتباهاتی آنچه به عنوان بودجه سازمان فرهنگی هنری در شهرداری مطرح شده اختلاف قابل توجهی با واقعیت‌های این سازمان و بودجه مصوب هیات امنا دارد به طوری که پرداخت حقوق پرسنل و عملیات فرهنگی این سازمان را نیز با مشکلات عدیده مواجه خواهد کرد.
محمدی در پاسخ به این سوال که آیا این نامه به منزله‌ استعفای اوحدی است یا خیر گفت: بنده چنین برداشتی از این نامه ندارم. آنچه فعلا اهمیت دارد تلاش برای حل این مسائل در یک زمان کوتاه است.

 مدیر روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری همچنین در مصاحبه‌ای با خبرگزاری تسنیم، تصریح کرد: تلقی استعفا از نامه‌ی آقای اوحدی به شهردار تهران، برداشت نادرستی است. امروز هم آقای هاشمی رئیس شورای شهر اشاره کرده بود که هر مدیری مشکل بودجه‌ای دارد، می‌تواند برود. باید توجه کنیم که بحث بودجه یک موضوع و بحث پرداخت حقوق حقه کارکنان موضوع دیگری است.

وی ادامه داد: اوحدی در دو جلسه اخیر هیات امنا به دلیل اشتباهی که در تغییر بودجه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران رخ داده بود، اعلام کردند که دوستان شهرداری تهران این مشکل را حل کنند. اگر این اشتباه درست نشود، ما در پرداخت حقوق پرسنل دچار مشکل می‌شویم. نامه آقای اوحدی به دکتر حناچی هم مضمونش همین است و اعلام کرده‌اند که راهی برای این موضوع پیشنهاد شود، چون اگر این مشکل حل نشود، نه آقای اوحدی و نه هیچ کس دیگر نمی‌تواند این سازمان را اداره کند.

محمدی گفت: به نظر می‌رسد که برداشت از این نامه به گونه‌ی دیگری در حال رخ دادن است. بعد از آخرین جلسه هیات امنا پیگیری‌های مکرری داشتیم تا مشکلات حل شود اما این مشکلات همچنان پابرجاست. در نهایت هم آقای اوحدی مجبور شد که نامه‌ای به آقای حناچی بنویسد، اما این نامه استعفا نیست.

وی ادامه داد: مشکلی که اکنون برای سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران پیش آمده براثر اشتباهی است که معاونت برنامه‌ریزی شهرداری انجام داده است. بودجه سازمان را هیات امنا تصویب کرده است. ما تنها سازمانی در شهرداری هستیم که قانون مجلس داریم. بودجه سازمان مصوب هیات امنا می‌شود و سپس به نزد شهردار تهران می‌رود که رئیس هیات امنا است. هیات امنا 10 عضو دیگر هم دارد. آخرین جلسه هیات امنا به صورت فوق‌العاده و به منظور اصلاح بودجه امسال برگزار شد. در آن جلسه هم تصمیم بر آن بود که مشکل حل شود. اما از آن تاریخ تا کنون حدود 15 روز گذشته است و این مسئله همچنان حل نشده است.

مدیر روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: سازمانی که نتواند بخش مهمی از حقوق کاکنانش را پرداخت کند، چطور باید اداره شود. گاهی ممکن است ما بودجه‌ای برای کارهای فرهنگی نداشته باشیم؛ که البته آن را هم نداریم؛ با این حال کمبود بودجه در کارهای فرهنگی را می‌توان با تدابیری حل کرد. سال گذشته ما 30 درصد در هزینه‌هایمان صرفه‌جویی کردیم، امسال هم همین رویه را ادامه می‌دهیم. اما برخی‌ها می‌خواهند مشکل را جور دیگری جلوه بدهند. یعنی می‌خواهند اینگونه برداشت شود که چون بودجه کم شده، آقای اوحدی می‌خواهد استعفا بدهد؛ این برداشت اصلا صحیح نیست.

وی تاکید کرد: به نظرم نامه آقای اوحدی به شهردار تهران، آخرین راه حل برای این مسئله است؛ وگرنه با پابرجاماندن این مشکل، هیچ کسی توان اداره این سازمان را نخواهد داشت. مشکل اصلی حقوق پرسنل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد