× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بر تصمیم‌گیری بر مبنای خرد جمعی تاکید کرد و گفت: در راستای مدیریت منابع این سازمان در سال جاری در چهارچوب بودجه مصوب حرکت خواهد کرد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از آی ‌هینا، طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران،در نشست صمیمی با همکاران ستاد سازمان بیمه سلامت […]

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بر تصمیم‌گیری بر مبنای خرد جمعی تاکید کرد و گفت: در راستای مدیریت منابع این سازمان در سال جاری در چهارچوب بودجه مصوب حرکت خواهد کرد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از آی ‌هینا، طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران،در نشست صمیمی با همکاران ستاد سازمان بیمه سلامت ایران، گفت‌وگو را یکی از خلاء‌های جدی کشور دانست و بیان داشت: با صحبت و تعامل می‌توان به نقاط مشترکی در رسیدن به اهداف سازمانی دست یافت. مرام‌نامه سازمان بیمه سلامت ایران که سال گذشته به همکاران اعلام شد، با توجه به شرایط موجود کشور از حساسیت بسیار زیادی برخوردار است که باید به آن توجه کنیم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: وقتی شرایط اقتصادی کشور تغییر می‌کند باید متناسب با آن هزینه‌ها را مدیریت کرده و در رفتارمان تغییر ایجاد کنیم. حتما باید در تصمیم‌گیری‌ها از نظرات کارشناسان استفاده کنیم تا در نهایت منجر به اتخاذ تصمیمات درست و جلوگیری از تصمیمات غلط شود.

موهبتی خارج شدن افراد متمول از صندوق بیمه همگانی و برخورداری افراد محروم جامعه از این صندوق را از دیگر اقدامات مهم این سازمان دانست و افزود: در راستای مدیریت منابع سازمان بیمه سلامت در سال جاری در چهارچوب بودجه مصوب حرکت خواهد کرد.

وی بر تعامل با دانشگاه‌های علوم پزشکی، انجمن‌ها و نظام پزشکی تاکید کرد و گفت: با همکاری صورت گرفته با دانشگاه‌ها تاکنون به نتایج خوبی در مدیریت منابع دست یافته‌ایم به طوری که سال گذشته 2 تا 3 هزار میلیارد تومان از هدر رفت منابع جلوگیری شد که این اقدام در نهایت باعث ارائه خدمات هر چه بهتر به مردم خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران اقدامات این سازمان در پرداخت مطالبات مراکز درمانی را بی‌سابقه دانست و گفت: تاکنون مطالبات فروردین ماه سال جاری تمام موسسات درمانی پرداخت شده و به صورت میانگین 3 تا 4 ماه از مطالبات سال گذشته باقی مانده است.

وی ادامه داد: کنترل راهنماهای بالینی در زمان دریافت خدمت و پایلوت اجتماعی طرح نسخه‌نویسی الکترونیک در یک شهرستان از هر استان از دیگر اقداماتی است که به طور جد در حال انجام است. همچنین در حال حاضر در 170 بیمارستان دولتی رسیدگی الکترونیکی به اسناد صورت می‌گیرد. باید توجه داشت که  فرهنگ‌سازی مهمتر از زیرساخت‌های فنی است تا با مقاومتی در اجرای چنین طرح‌هایی مواجه نشویم.

موهبتی تحت پوشش قرار گرفتن افراد مجهول‌الهویه و  صدور دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان کمیته امداد را از دیگر اقدامات مثبت این سازمان دانست و گفت: سال‌ها از تجمیع منابع و انباشت ریسک صحبت می‌شد ولی به نتیجه‌ای نمی‌رسید ولی خوشبختانه سال گذشته با همکاری کمیته امداد مددجویان تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار گرفتند که از همکاران درخواست داریم توجه ویژه‌ای در رفع مشکلات این گروه از بیمه‌شدگان داشته باشند.

نشست مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با کارکنان ستاد این سازمان در فضایی صریح و شفاف به مدت 3 ساعت برگزار شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد