× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

فرابورس ایران در حالی معاملات هفته منتهی به سیزدهم اردیبهشت ماه را به پایان رساند که حدود یک میلیارد و ۶۲۰ میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از ۶ هزار و ۹۲۲ میلیارد ریال در  بازارهای آن دست به دست شد و به موازات آن شاخص کل فرابورس نیز ۱۰ واحد افزایش یافت. به گزارش […]

فرابورس ایران در حالی معاملات هفته منتهی به سیزدهم اردیبهشت ماه را به پایان رساند که حدود یک میلیارد و ۶۲۰ میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از ۶ هزار و ۹۲۲ میلیارد ریال در  بازارهای آن دست به دست شد و به موازات آن شاخص کل فرابورس نیز ۱۰ واحد افزایش یافت.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از بازار سرمایه ایران،پایان روز چهارشنبه یازدهم اردیبهشت ماه،در مجموع بازار سهام فرابورس (شامل معاملات در بازارهای اول، دوم و سه تابلو مبادلاتی بازار پایه) شاهد جابه‌جایی یک میلیارد و ۵۶۸ میلیون سهم به ارزش بیش از ۵ هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال بودیم.

در این میان معامله‌گران با جابه‌جایی افزون بر ۱۸۰ میلیون سهم از سهام ذوب آهن اصفهان به ارزش بیش از ۳۰۳ میلیارد ریال، بیشترین حجم مبادلاتی بازارهای اول و دوم را در نماد «ذوب» رقم زدند. ضمن آنکه در پی نقل‌وانتقال بیش از ۶۰ میلیون سهم به ارزش ۳۱۶ میلیارد ریال در نماد «چکاپا»، بیشترین ارزش مبادلاتی بازار سهام به نماد گروه صنایع کاغذ پارس تعلق گرفت.

از سوی دیگر در تابلو اوراق با درآمد ثابت که در حال حاضر میزبان معاملات چندین دور از اسناد خزانه اسلامی در قالب بودجه سال ۹۷ است، امروز شاهد دادوستد بیش از یک میلیون ورقه بهادار به ارزش نزدیک به ۹۱۰ میلیارد ریال بودیم.

همچنین در بازار اوراق تسهیلات مسکن، خریدوفروش بیش از ۷۷ هزار ورقه به ارزش افزون بر ۳۸ میلیارد ریال رقم خورد.

دادوستد بالغ بر ۴۶ میلیون ورقه به ارزش ۸۱۲ میلیارد ریال نیز نتیجه مبادلات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در تابلو ETF بود.

بدین ترتیب معامله‌گران در بازار ابزارهای نوین مالی یعنی مجموع سه تابلو اوراق با درآمد ثابت، اوراق تسهیلات مسکن و تابلو ETF حدود ۴۹ میلیون ورقه را به ارزش یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال جابه‌جا کردند.

ادامه رکوردشکنی آیفکس تا پایان هفته

شاخص کل فرابورس ایران که از نخستین روز کاری هفته جاری روند صعودی را در پیش گرفته بود امروز به عنوان آخرین روز کاری هفته با ۱۰ واحد افزایش، روند صعودی خود را حفظ کرد. بدین ترتیب آیفکس از ارتفاع ۲۴۹۳ واحدی در آخرین روز کاری هفته گذشته به سطح ۲۶۴۳ واحدی در پایان این هفته رسید که حاکی از رشد ۱۵۰ واحدی آن است.

نماد «میدکو» با بیش از ۴ واحد اثر مثبت، بیشترین تاثیر را در رشد آیفکس بر جای گذاشت و نمادهای «مارون» و «ذوب» هر کدام با ۳ واحد اثر منفی بر این نماگر مانع از رشد بیشتر آن شدند.

در نهایت نگاهی به جداول بیشترین افزایش و کاهش قیمت نشان می‌دهد که نمادهای «قشیر» و «شتوکا» به ترتیب بیشترین رشد قیمت را در میان نمادهای فرابورسی تجربه کرده‌ و از سوی دیگر نمادهای «بمپنا» و «کوثر» متحمل بیشترین کاهش قیمتی تا سقف ۲.۴ درصدی شدند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد