× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران گفت:کوه توچال با ثبت میراث طبیعی در چارچوبی قرار می گیرد و از تصرفات و تغییرات آن کاسته می‌شود. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران به مناسبت “هفته تهران” به همراه سید حمید موسوی شهردار […]

احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران گفت:کوه توچال با ثبت میراث طبیعی در چارچوبی قرار می گیرد و از تصرفات و تغییرات آن کاسته می‌شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران به مناسبت “هفته تهران” به همراه سید حمید موسوی شهردار منطقه یک ،آرش میلانی رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران و… از ارتفاعات توچال بازدید کرد و اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های تهران این است که در مجاورت قله ۴ هزار متری توچال قرار دارد و در دنیا نادر است که یک شهری در کنارش کوهی با این ارتفاع داشته باشد و به همین دلیل معتقدیم که باید این کوه به عنوان میراث طبیعی تهران ثبت و حفظ شود.

مسجد جامعی افزود: توچال در معرض آسیب قرار دارد و ساخت و سازهایی که دراین منطقه شده منظر کوه را از بین برده است .

وی با تاکید بر اینکه امیدوارم درهفته تهران بیشتر به مسایل هویتی بها داده شود افزود: در بخش هویتی، یکی از مواردی که در تهران مغفول مانده، بحث هویت طبیعی است چرا که تهران قنات‌ها و باغ‌های بسیاری داشته و نام برخی محلات آن مانند زعفرانیه و پونک، برگفته از طبیعت است. که متاسفانه توجه لازم به آنها نشده است.

آرش میلانی نیز در این بازدید، گفت : اینکه در هفته تهران یک روز به نام طبیعت اختصاص یافته، نشان می‌دهد حفظ میراث طبیعی اهمیت ویژه پیدا کرده است.

وی افزود: البته در دوره‌های پیشین هم این دغدغه وجود داشته اما اکنون بسیار جدی‌تر شده است.

شهردار منطقه یک نیز ضمن تاکید بر تغییر رویکرد مدیریت شهری منطقه از سرمایه گذاری در بخش مسکن به سرمایه گذاری در بخش خدمات و گردشگری افزود: باید همه ظرفیتهای موجود در سطح منطقه بر محور خدمات و گردشگری متمرکز شود .

وی افزود: منطقه یک دارای پتانسیل های بسیاری در راستای سرمایه گذاری خدماتی و رفاهی است و امیدواریم با جلب مشارکت سرمایه گذاران بتوانیم بستر های خدماتی، رفاهی و گردشگری خوبی را برای بهره مندی شهروندان در این منطقه فراهم کنیم.

موسوی با اشاره به طرح اتصال تله کابین توچال به دربند گفت: اجرای فاز مطالعاتی طرح اتصال تله کابین توچال به دربند در راستای تغییر سرمایه گذاری از بخش مسکن به گردشگری در حال انجام است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد