× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

شهردار منطقه 3(واوان) شهرستان اسلامشهر گفت:بهتر است شهروندان قبل از ایجاد شغل جدید موقعیت محل کسب را متناسب با نوع شغلی که تصمیم دارند انتخاب و دایر کنند تا ناچار به استفاده از پیاده رو نشوند، زیرا بیرون گذاشتن کالا دلیل فروش بیشتر نیست، آنچه مشتری را جذب می‌کند، زیبایی و نظم واحد صنفی است.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری ثمره نیوز،علی نعمتی شهردار منطقه ۳ (واوان) در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ثمره نیوز،در خصوص طرح نظم و انضباط شهری گفت:طی  مراجعات و تماس های مکرر شهروندان شریف شهرک واوان شهرستان اسلامشهر،با مجموعه شهرداری منطقه ۳(واوان) ،مبنی بر تجاوز برخی واحدهای صنفی به معابر عمومی و مسدود کردن مسیرهای تردد شهروندان  با هماهنگی دادستانی شهرستان و نیروی انتظامی طرح تذکر و جمع آوری اقلامی که توسط برخی صنوف به پیاده روها قرار داشت، با حضور مجموعه شهرداری منطقه،رئیس کلانتری ۱۲ واوان و رئیس پلیس راهور اسلامشهر مدتی است در حال انجام است و این طرح مقطعی نخواهد بود.

نعمتی گفت: مغازه‌داران با گذاشتن کالا و اجناس در مقابل مغازه و اشغال پیاده‌رو و معابر عمومی موجب اخلال در رفت و آمد عابران پیاده می‌شوند و همچنین از فضای عبور و مرور نیز تصویری نازیبا و آشفته می‌سازند و ضمن ایجاد خطر، مشکلات زیادی را به وجود می‌آورند.

شهردار منطقه ۳ واوان گفت:مجموعه شهردرای منطقه ۳ اسلامشهر،ابتدا تذکرات لازم را در خصوص نوع تخلف با رعایت کامل اصول و قوانین به واحد صنفی متخلف داده می شود و در صورتی که طی مهلت داده شده اقدامی در خصوص جمع آوری اقلام مسدود کننده معابر از طرف فرد دریافت کننده تذکر صورت نپذیرد طبق قوانین و مقررات اقدام به جمع آوری و آزاد سازی معابر می کنیم.

نعمتی در ادامه افزود:از همه مغازه داران زحمت کش و شریف شهرک واوان که اقلام خود را در مسیرهای عبوری قرارداده و باعث مسدودی مسیرهای عبوری شهروندان گرامی این شهرک شده اند تقاضا داریم تا با رعایت قانون و رعایت حقوق شهروندان قدم های موثری را برداشته و مجموعه شهرداری منطقه ۳ را در این راه یاری نمایند.

علی نعمتی در پایان اظهار داشت:بهتر است شهروندان قبل از ایجاد شغل جدید موقعیت محل کسب را متناسب با نوع شغلی که تصمیم دارند انتخاب و دایر کنند تا ناچار به استفاده از پیاده رو نشوند، زیرا بیرون گذاشتن کالا دلیل فروش بیشتر نیست، آنچه مشتری را جذب می‌کند، زیبایی و نظم واحد صنفی است.

لازم به یادآوری است، طبق تبصره ۲۰ ماده ۵۵ قانون٬ شهرداری‌ها موظف هستند تا از معابر به عنوان ملک عمومی حفاظت کرده و آن را برای استفاده عموم آماده نگه داشته و از تجاوز به میدان ها، پارک ها و باغ های عمومی که حق استفاده از محل‌های عمومی برای هر شهروندی می‌باشد جلوگیری نماید.

بنا بر این گزارش،سد معبر جرم محسوب شده و قانونگذار به طور صریح در ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی اعلام داشته که هر کس اقدام به هر گونه تجاوز و تصرف یا ایجاد مزاحمت یا ممانعت از حق در املاک متعلق به دولت یا شرکت های دولتی وابسته به دولت یا شهرداریها و … انجام دهد٬ به مجازات یک ماه تا یک سال حبس محکوم می‌شود.

انتهای پیام/

حسین رشیدی

 

 

 

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد