× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

سید حمید موسوی شهردار منطقه یک تهران گفت:45 گود عمیق رها شده در شمال تهران وجود دارد که درسال های گذشته و بر خلاف ضوابط شهرسازی بدون اخذ پروانه ایجاد شده است و خطراتی را برای ساکنین مجاور خود به همراه دارد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، […]

سید حمید موسوی شهردار منطقه یک تهران گفت:45 گود عمیق رها شده در شمال تهران وجود دارد که درسال های گذشته و بر خلاف ضوابط شهرسازی بدون اخذ پروانه ایجاد شده است و خطراتی را برای ساکنین مجاور خود به همراه دارد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، سید حمید موسوی شهرداری این منطقه در نشست بررسی مسائل و مشکلات حوزه شهری ” شهرستان شمیرانات ” که با حضور محسن هاشمی رفسنجانی ، ابراهیم امینی ، زهرا نژاد بهرام و الهام فخاری ، رییس و اعضای شورای شهر تهران ، ری و تجریش و همچنین سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: براساس ضوابط مبحث 7 مقررات ملی ساختمان عمق برداری بیش از 20 متر جزء گودهای پر خطر است و در حال حاضر اقدامات لازم جهت شناسایی و تهیه شناسنامه فنی برای تمام این گودها انجام و دستورالعمل ایمنی نیز برای ساختمان های پر خطر ابلاغ شده است و کارشناسان شهرسازی مستمر موارد را رصد می کنند.

شهردار منطقه یک افزود: ایمنی شهروندان و املاک مجاور گود های رها شده در منطقه باید تامین شود و نیاز است دستگاه های دولتی نیز در کنار مدیریت شهری منطقه یک در ساماندهی این گودها همکاری لازم را داشته باشند.

وی در بخش دیگری از مطالب خود به باغات در اختیار نهادهای دولتی از جمله اوقاف اشاره کرد و گفت: 86 متر مربع سرانه فضای سبز جنگل ها و 34 متر مربع سرانه فضای سبز محدوده خدماتی منطقه یک است اما این محدوده عمدتا در اختیار شهروندان نیست و 12 درصد از 26 درصد فضای سبز منطقه در اختیار باغ های خصوصی و مالکین است .

وی از اداره اوقاف و دستگاه های دولتی خواست که از انتقال و اجاره باغات به اشخاص جلوگیری کنند و شهرداری آمادگی دارد مبلغ اجاره را پرداخت و این باغات را تبدیل به بوستان های محلی کند.

شهردار منطقه یک باغ اراج را نمونه این نوع فضاها دانست و گفت: در مذاکره هستیم تا با همکاری اداره اوقاف این باغ به طور کامل بعنوان بوستان محلی در اختیار شهروندان قرار گیرد.

وی افزود: رینگ ترافیکی شمال تهران با هدف توسعه و ایجاد فضا سازی مناسب برای داشتن شهر انسان محور و ارتقاء پیاده راه ها با تصویب شورای عالی ترافیک اجرایی می شود.

موسوی تصریح کرد: سناریوهای مختلف، شبیه سازی های لازم و مسیرهای جایگزین طرح رینگ ترافیکی منطقه یک مشخص و طرح در مرحله تصویب شورای عالی ترافیک است که با تصویب آن، در حد فاصل مسیر پارک وی تا میدان تجریش و ادامه آن تا میدان قدس و پل صدر در محور میانی و مرکزی اجرایی می شود.

شهردار منطقه یک ساماندهی ترافیک غرب منطقه را امتداد خط یک مترو به باغ فردوس و افتتاح پل تقاطع غیر همسطح چمران دانست که منوط به آزاد سازی 450 متر مربع توسط نمایشگاه بین المللی است تا با اجرای قوس اتصال این پل به خیابان رشیدالدین فضل اله، پروژه به بهره برداری برسد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد