× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

تمهيدات وشيوه هاي پدافند غيرعامل با توجه به حوادث طبیعی و غیر طبیعی که شهر تهران را تهدید می کنند در حفظ و صيانت از سرمايه های انسانی و كاهش آسيب پذيري شهر ، نقش تعيين كننده اي دارد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، سید حمید موسوی […]

تمهيدات وشيوه هاي پدافند غيرعامل با توجه به حوادث طبیعی و غیر طبیعی که شهر تهران را تهدید می کنند در حفظ و صيانت از سرمايه های انسانی و كاهش آسيب پذيري شهر ، نقش تعيين كننده اي دارد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، سید حمید موسوی شهردار این منطقه در اولین جلسه کمیته پدافند غیرعامل که به مناسبت هفته پدافند غیرعامل با حضور اعضا کمیته برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: امروزه شهروندان به دنبال محیطی آرام و قابل سکونت درون شهرها هستند تا با آسایش زندگی کنند و عمده ترین هدف پدافند غیر عامل، ایمن سازی و کاهش آسیب پذیری زیرساخت های مورد نیاز مردم است که باید با یک برنامه ریزی و طراحی در توسعه پایدار کشور نهادینه شود.

موسوی با اشاره به مبحث 21 مقررات ملی ساختمان در خصوص پدافند غیرعامل گفت:هدف از تهيه و تدوين اين مبحث تعيين حداقل ضوابط و مقررات، جهت طرح و اجراي ساختما نها دربرابر اثرات ناشي از تهديدات مختلف است لذا باید با رعايت آن ساختمانها با درجه اهميت مختلف در برابر تهديدات مربوطه، ايستايي خود را حفظ نموده و خسارات سازه اي و تلفات جاني به حداقل برسد.

شهردار منطقه افزایش مشارکت پذیری شهروندان در موضوع پدافند غیر عامل را ضروری دانست وافزود: با توجه به اهمیت موضوعات گسترده در زمینه پدافند غیرعامل ، کلیه شهرداران نواحی و معاونین منطقه در جلسات کمیته ،حاضر و موارد را به صورت تخصصی در سطح هر معاونت و ناحیه مورد بررسی و پی گیری قرار دهند و در زمینه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در منطقه و جلب مشارکت حداکثری شهروندان نیز نهایت سعی و تلاش خود را داشته باشند.

گفتنی است در این جلسه اقدامات انجام شده در سطح منطقه و برنامه های پیش بینی شده جهت انجام در هفته گرامیداشت پدافند غیرعامل که از 8 الی 14 آبان ماه ادامه دارد از جمله ارسال پیام های اطلاع سانی و آگاهی دهنده، مانور های پدافند غیرعامل و … مطرح و در پایان احکام اعضاء کمیته توسط شهردار منطقه اعطا شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد