× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

ابتکار سفیر ایتالیا در انتخاب دو هنرمند ایرانی و ایتالیایی برای خلق یک اثر بر روی نمای بیرونی سفارت قابل تحسین است چرا که هنر زبان مشترک تمام تمدن ها است. به گزارش ثمره نیوز به نقل از  روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، سید حمید موسوی شهردار منطقه یک تهران، در برنامه رونمایی از […]

ابتکار سفیر ایتالیا در انتخاب دو هنرمند ایرانی و ایتالیایی برای خلق یک اثر بر روی نمای بیرونی سفارت قابل تحسین است چرا که هنر زبان مشترک تمام تمدن ها است.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از  روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، سید حمید موسوی شهردار منطقه یک تهران، در برنامه رونمایی از دو اثر نقاشی که توسط دو هنرمند ایرانی و ایتالیایی بر روی بوم اجرا و سپس بر نمای بیرونی سفارتخانه در خیابان شهید لواسانی (فرمانیه) بر روی دیوار نصب شد با بیان اینکه سفارت ایتالیا نمونه یک باغ ایرانی است و حضور در آن و رونمایی از یک رویداد فرهنگی قابل ستایش است اظهار داشت: هنر ابزار قوی برای پیوند دو تمدن بزرگ ایران و رم است.

وی افزود: سیما و منظر شهری نیازمند اجرای طرح های هنرمندانه است تا به تلطیف فضای شهر کمک کند و اجرای نقاشی برای این هدف بسیار تحسین برانگیز است.

موسوی این اقدام را در راستای دیپلماسی شهری دانست و گفت: مناسبات دو کشور در طول تاریخ بسیار نزدیک و برادرانه بوده است و شهر ما با میلان تفاهم و همکاری دارد و امیدواریم این همکاری بین سایر شهرهای ایران و ایتالیا هم گسترش پیدا کند.

جز په پرونه سفیر ایتالیا نیز در این مراسم تصریح کرد: این دو نقاشی را برای تعامل بیشتر و پیوند هنر و تمدن بین دو کشور اجرا کردیم که هر دو ماه یکبار نیز این طرح انجام و طی آن دو نقاشی با حضور هنرمند ایرانی و ایتالیایی اجرا و همزمان بر دیوار سفارت نصب می شود .

گفتنی است مهدی قدیانلو و پائولو بوردینو دو هنرمند ایرانی و ایتالیایی بودند که در یک همکاری مشترک طرحشان را روی دیوار سفارتخانه به تصویر کشیدند . در این دو نقاشی در تصویر بوردینو نقاش ایتالیایی از ظروف سفالی ایرانی به نام “ریتون” استفاده شده و به صورت دو بعدی و کارتونی است و نقاش ایرانی از نردبان و بادکنک استفاده کرده که به صورت سه بعدی است و در نهایت دو دریچه به معنی تبادل یا دروازه فرهنگی بین دو کشور در دو نقاشی کشیده شده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد