× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

سید حمید موسوی شهردار منطقه یک تهران گفت:شورای پژوهش محل تلاقی فضای دانشگاهی با مدیریت شهری و نقطه عطفی در ارتباطات و تبادل نظر حوزه دانشگاهی و اجرایی خواهد بود. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه يك تهران، سید حمید موسوی شهردار این منطقه در هجدهمین جلسه شورای پژوهشی و […]

سید حمید موسوی شهردار منطقه یک تهران گفت:شورای پژوهش محل تلاقی فضای دانشگاهی با مدیریت شهری و نقطه عطفی در ارتباطات و تبادل نظر حوزه دانشگاهی و اجرایی خواهد بود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه يك تهران، سید حمید موسوی شهردار این منطقه در هجدهمین جلسه شورای پژوهشی و نوآوری مناطق 22 گانه شهرداری تهران که در شهرداری منطقه یک با حضور محمد حسین بوچانی رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران ، مریم ابهری مدیریت مطالعات و برنامه ریزی امور مناطق ، حمیدی فرهودی مشاور معاون هماهنگی امور مناطق، معاونان ، شهرداران نواحی، مدیران برگزار شد با حمایت از تشکیل شورای پژوهش و نوآوری این منطقه اعلام کرد: تفاوت جوامع از نظر پیشرفت، مربوط به تحقیق و پژوهش آنهاست و از آنجا که بخش تحقیقات و پژوهش مغز متفکر سازمان است وجود این شورا می تواند به ساماندهی و ارتقاء پژوهش در منطقه یک کمک شایانی نماید.

وی تفاهم نامه اقدامات مشترک بین دانشگاه شهید بهشتی و شهرداری را در راستای توسعه پژوهش و نوآوری در منطقه دانست و افزود: اولین تفاهم نامه با جامعه علمی در منطقه یک منعقد شده تا با همت نخبگان دانشگاهی بتوانیم بسیاری از امور اجرایی را با رویکرد علمی به اجرا برسانیم و در حال حاضر نیز برخی امور زیباسازی شهری و بصری نیز در این منطقه با همکاری دانشجویان هنر و گرافیک با نقاشی های دیواری در سطح منطقه در حال انجام است.

موسوی با اشاره به تغییر رویکرد منطقه از سرمایه گذاری در بخش مسکن به گردشگری تصریح کرد: فضاهای اکولوژیکی و مواهب الهی این منطقه به دلیل فقدان یک برنامه منسجم در بخش گردشگری کمتر مورد استفاده قرار گرفتند که باید این حق به شهر برگردد.

وی پژوهش در خصوص ساماندهی بافت های فرسوده، تفکیک پسماند، سیما و منظر شهری، ایمن سازی شهر، ساماندهی مشاغل، حفظ حریم شهر و جلوگیری از منابع طبیعی ، توسعه گردشگری و… را از مهمترین اموری دانست که نیازمند پژوهش و نوآوری است .

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد