× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

پیروز حناچی شهردار تهران گفت: با افتتاح موزه ها می توان اقتصاد شهر را فعال کرد و به جای شهرفروشی ظرفیت های فرهنگی و اقتصادی جامعه را ارتقا داد و شهر را به مقصد ملی و جهانی گردشگری تبدیل کرد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت، پیروز حناچی شهردار تهران، ظهر امروز در حاشیه […]

پیروز حناچی شهردار تهران گفت: با افتتاح موزه ها می توان اقتصاد شهر را فعال کرد و به جای شهرفروشی ظرفیت های فرهنگی و اقتصادی جامعه را ارتقا داد و شهر را به مقصد ملی و جهانی گردشگری تبدیل کرد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت، پیروز حناچی شهردار تهران، ظهر امروز در حاشیه افتتاح موزه دخانیات با حضور درجمع خبرنگاران گفت: با افتتاح موزه ها می توان اقتصاد شهر را فعال کرد و به جای شهرفروشی ظرفیت های فرهنگی و اقتصادی جامعه را ارتقا داد و شهر را به مقصد ملی و جهانی گردشگری تبدیل کرد. در شرایط سخت فعلی این روش یکی از منطقی ترین کارها است تا با هزینه کم برای اقتصاد شهری قدم برداریم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا راه اندازی موزه های دیگری همچون موزه دخانیات و موزه سیمان ری در دستور کار شهرداری قرار دارد، عنوان کرد: تمامی ظرفیت های صنعتی موجود در تهران که اکنون بلا استفاده است مورد نظر ما است و تلاش می کنیم با جلب نظر ذی نفعان این کار را انجام دهیم. کارخانه چیت سازی هم شامل این موضوع است.

شهردار تهران درباره آخرین وضعیت کارخانه سیمان ری گفت: در این مورد مشکلی داریم که در حال حل و فصل آن هستیم.

وی در ادامه با اشاره به تاسیس موزه دخانیات گفت: ساخت این موزه در راستای ارائه خدمات بیشتر به شهروندان و انتفاع ذی نفعان این ساختمان هاست که متروکه شده بودند. ما این روند را با سیمان ری شروع کرده و امروز موزه دخانیات را افتتاح کردیم.

حناچی همچنین به برگزاری هفته تهران اشاره و تصریح کرد: هفته تهران فرصتی برای پرداختن به ارزش های فرهنگی و تاریخی تهران و ایجاد حس تعلق به تهران برای شهروندان است. ما هر روز از هفته تهران برنامه های خاصی حول محور ارائه زیبایی ها و ظرفیت های فرهنگی تهران به مردم داریم تهران یکی از زیباترین شهرها بوده و هست اما زیبایی های آن پشت غباری از دود و آلودگی پنهان شده است. باید تلاش کنیم حال شهر را بهتر و شهر را درست اداره کنیم و اگر نمی توانیم به ارزش های آن اضافه کنیم ارزش های فعلی را تخریب نکنیم.

وی با بیان اینکه در عین حل مشکلات شهر،زیبایی های آن را هم به نمایش بگذاریم، خاطرنشان کرد: در کنار تهران شهر تاریخی ری با تاریخ هفت هزار ساله داریم؛تهران و ری هر دو در جهان به شهرهای تاریخی شناخته می شوند و باید از این ظرفیت ها استفاده کنیم. تلاش می کنیم زیبایی ها و ارزش پایتخت را در هفته تهران بیشتر به نمایش بگذاریم و روی جاذبه های تهران سرمایه گذاریم کنیم و تهران را به شهر مقصد گردشگری با ارزش های زیبا تبدیل کنیم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد