× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

شهردار تهران از نمایش آثار هنری برگزیده نهمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران در سطح شهر و به طور ویژه مجموعه اراضی عباس آباد خبر داد.  به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت، پیروز حناچی شهردار تهران،صبح امروز در حاشیه بازدید از نهمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران گفت: مجسمه سازی یکی از […]

شهردار تهران از نمایش آثار هنری برگزیده نهمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران در سطح شهر و به طور ویژه مجموعه اراضی عباس آباد خبر داد. 

به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت، پیروز حناچی شهردار تهران،صبح امروز در حاشیه بازدید از نهمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران گفت: مجسمه سازی یکی از رشته های هنرهای تجسمی است که قدمت زیادی در کشور ما دارد. برگزاری این سمپوزیوم توسط سازمان زیباسازی تلاشی برای بالا بردن کیفیت دستاوردهای این رشته هنری است تا بتوانیم در شهر از آن ها استفاده کنیم.

وی افزود: نهمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران، رقابتی بین هنرمندان داخلی و خارجی محسوب می شود و به طور قطع بر توسعه و ارتقای کیفیت آثار هنری داخل کشور اثر می گذارد و نسل جدیدی از هنرمندان را تربیت خواهد کرد که در نقاط مختلف کشور می توانند آثار خود را به نمایش بگذارند و به ارتقای کیفیت این هنر کمک کنند.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: در این سمپوزیوم تعداد زیادی از دانشجویان از اقصی نقاط کشورمان حضور دارند که این امر درخور توجه است چراکه در گذشته رد و اثر جدی از این قشر دیده نمی شد. از سوی دیگر، حضور هنرمندان حرفه ای از نقاط مختلف دنیا به جذابیت این سمپوزیوم افزوده است و امیدوارم برگزاری چنین رویدادهایی به شکل مستمر و با کیفیت بالا ادامه پیدا کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا از مجسمه های ساخته شده در این سمپوزیوم در فضاهای عمومی شهر استفاده خواهد شد، گفت: یکی از اهداف آفرینش این آثار، آن است که برگزیده ها در فضای شهری استفاده شوند. در نتیجه از این مجسمه ها در مجموعه اراضی عباس آباد استفاده خواهد شد.

حناچی درباره ظرفیت های مجموعه عباس آباد نیز بیان کرد: مجموعه اراضی عباس آباد از ابتدا با نگاهی ملی طراحی شده بود و قرار بود تاثیر خود را روی کشور داشته باشد و به عنوان نقطه ای که ایران را معرفی می کند شناخته شود. نمایش آثار سمپوزیوم در اراضی عباس آباد نیز با همین هدف صورت می گیرد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد