× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

ساماندهی نقاط شناسایی شده سیل برگردان غرب تهران (کانال میانرود )، در اولویت کاری معاونت فنی و عمرانی منطقه 5 است . به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 5 تهران،بازدید میدانی و جلسه ساماندهی و هماهنگی کانال سیل برگردان غرب تهران با حضور حبیب پوش پارس سرپرست معاونت فنی و […]

ساماندهی نقاط شناسایی شده سیل برگردان غرب تهران (کانال میانرود )، در اولویت کاری معاونت فنی و عمرانی منطقه 5 است .

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 5 تهران،بازدید میدانی و جلسه ساماندهی و هماهنگی کانال سیل برگردان غرب تهران با حضور حبیب پوش پارس سرپرست معاونت فنی و عمرانی منطقه، نمایندگان سازمان مشاوره فنی و مهندسی شهرداری تهران، سازمان های خدمت رسان نظیر آب، برق، گاز، مخابرات و مدیران پروژه عملیاتی (شرکت خاک ریز آب )، با هدف برنامه ریزی، اقدامات لازم و پیشگیری از آسیب های ناشی از وقوع سیلاب ها برگزار شد.

براساس این خبر، گزارش نتایج مطالعات پایه و تفصیلی انجام شده از شبکه مجاری اصلی و فرا منطقه ای حوزه آبریز رودخانه کن و مسیل سیل برگردان غرب، ارزیابی فنی شد و 5 نقطه بحرانی پل های بعد از صادقیه، ولیعصر، سلیمی جهرمی ، رمپ پل ستاری و ورودی پارک ارم مورد کارشناسی قرار گرفت.

تخریب پل بعد از صادقیه و ارم و همچنین مناسب سازی و بهینه سازی زیر ساختی پل سلیمی جهرمی، رمپ پل ستاری و محدوده ارم ( اتصال وسک تا کن ) از اولویت های کاری منطقه شناخته شد.

این برنامه ها در سه فاز اجرایی کوتاه مدت، میانی و بلند مدت برای مدیریت مطلوب سیلاب ها تا سطح سیلاب دوره 100ساله در دستور کار قرار گرفت.

مسیر سیل برگردان غرب یا میانرود که در دهه 40 احداث شده است، از مهم ترین مسیر جمع آوری آب های غرب تهران است که مجموعه سیلاب رودخانه های درکه، فرحزاد، تپه نیزار و حصارک را هدایت کرده و به رودخانه کن می ریزد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد