× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

  سردیس استاد جمشید مشایخی برای رفع ایرادات  و شبیه سازی کامل، امشب به کارگاه هنری استاد حسن زاده  منتقل می شود. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، مجید صالحی فیروز آبادی مدیر روابط عمومی شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: سردیس استاد جمشید مشایخی […]

 

سردیس استاد جمشید مشایخی برای رفع ایرادات  و شبیه سازی کامل، امشب به کارگاه هنری استاد حسن زاده  منتقل می شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، مجید صالحی فیروز آبادی مدیر روابط عمومی شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: سردیس استاد جمشید مشایخی که به اذعان خالق اثر استاد حسن زاده ، نیاز به شبیه سازی داشته که برای اصلاحات لازم و به منظور تمرکز بهتر و ایجاد شرایط مناسب کاری ،امشب سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه ،به کارگاه استاد حسن زاده منتقل می شود تا در اسرع وقت اقدامات اصلاحی روی آن انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: انتقال و شبیه سازی اثر در زمره تعهدات  خالق اثر بوده و برای مجموعه شهرداری تهران هیچگونه هزینه ای در پی نخواهد داشت.

مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه یک تصریح کرد: انتخاب چهره استاد جمشید مشایخی برای سردیس بنا به خواست خانواده ایشان انجام و چهره انتخابی بدون عینک و با محاسن برگزیده شد که برای اصلاح مجدد و شبیه سازی سردیس در انتخاب چهره از سوی خانواده محدودیتی اعلام نشده و وجود ندارد .

صالحی افزود: ما از کیفیت کار استاد حسن‌زاده که یکی از هنرمندان خوب تجسمی حال حاضر کشور است، مطمئن بودیم و تعجیلی در نصب اثر نبود و زمانبندی تولید و نصب اثر با توافق هنرمند مجسمه ساز بود،متاسفانه وی در زمان انجام کار دچار بیماری شدند و کار آنطور که باید اجرا نشد بر همین اساس این فرصت مجددا به ایشان داده شد تا در کارگاه خود شبیه سازی لازم را با اجرای جزییات چهره بر روی سردیس و کاهش ارتفاع آن به اندازه استاندارد، آماده سازی کند تا اثر فاخری در شان استاد مشایخی تولید و مورد اقبال همگان قرار گیرد.

گفتنی است استاد حسن زاده از اساتید برجسته مجسمه سازی و مورد تایید سازمان زیباسازی شهرداری تهران است که سردیس هایی از شهید بهشتی ، استاد ضابطی جهرمی ، دکتر قانعی راد ، استاد شاهنواز و… را اخیرا اجرا کرده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد