× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران و معاونان این سازمان به مناسبت هفته بیمه سلامت با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کردند. به گزارش ثمره نیوز به نقل از آی هینا، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دراین دیدار گفت: موضوع بیمه سلامت در برنامه توسعه مورد توجه […]

طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران و معاونان این سازمان به مناسبت هفته بیمه سلامت با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از آی هینا، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دراین دیدار گفت: موضوع بیمه سلامت در برنامه توسعه مورد توجه قرار گرفته و در فرمایشات مقام معظم رهبری و سیاست‌های کلی بر آن تأکید شده و این موضوع درهمه شرایط از مولفه‌های حکمرانی خوب است.

وی به مسئله منابع مالی بیمه سلامت اشاره کرد و افزود: روش کنونی در کشور این است که پول را با اعمال شاقه به مردم می‌دهیم که هم مردم را آزرده می‌کند و هم اثر کار مسئولان را خراب خواهد کرد؛ در حالی که بودجه دستگاه‌ها باید به موقع پرداخت شود.

لاریجانی درباره تأمین اعتبارات بیمه سلامت نیز تصریح کرد: از رئیس کمیسیون برنامه و بودجه می‌خواهم برای چگونگی تأمین اعتبارات این سازمان در سال آینده؛ راهکاری پیدا کند؛ به عنوان مثال شاید استفاده از بخش یارانه‌ها بتواند این خلاء را جبران کند.

رییس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: تغییراتی در موضوع نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در حال انجام است و می‌توان بخشی از اعتبارات بیمه سلامت را در آنجا منظور کرد که این کار در صورتی که راهکارهای کارشناسی آن اتخاذ شود برای مردم توجیه خواهد داشت.

وی هوشمندسازی بیمه را موضوع مهمی توصیف کرد که باید در کل کشورانجام شود و اظهار کرد: هر چقدر این کار زودتر انجام شود آرامش بیشتری به مردم خواهد داد و دستگاه‌های مرتبط باید در این زمینه همراهی کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به مدیران سازمان بیمه سلامت پیشنهاد می شود، راهکارهای خود برای حل مشکلات این سازمان را ارائه دهند، تا در مجلس یا جلسه سران قوا مورد بررسی قرار گیرد .

وی در ادامه بر لزوم آموزش پزشکان و تعریف مشوق‌های لازم برای آنها به منظور پیوستن به سیستم الکترونیکی بیمه تأکید کرد و افزود: می‌توانید در پیشبرد اهداف خود سازمان نظام پزشکی را نیز همراه کنید زیرا پزشکان که از طبقه نخبگان جامعه هستند، با موضوعاتی که به منفعت ملی مربوط است، به راحتی همراهی می‌کنند.

ضرورت حمایت مجلس از بودجه سال 99 بیمه سلامت

در این جلسه طاهر موهبتی گفت: با توجه به کسری بودجه، راهکارهایی مد نظر قرار گرفت تا بتوانیم به مدیریت منابع و مصارف دست یابیم؛ به گونه‌ای که 8 درصد هزینه‌ها نسبت به سال گذشته کاهش یافت.

وی افزود: مراجعه افراد تحت پوشش به بخش خصوصی، راه‌اندازی بیمه الکترونیک، هدفمند کردن یارانه بیمه سلامت به سمت گروه‌های نیازمند، رفع همپوشانی بیمه‌ای و چند دفترچه‌ای، تدوین راهنماهای بالینی برای اصلاح رفتارها با هدف مدیریت هزینه، استفاده از خدمات هوم کر و منظم کردن پرداخت‌ها از جمله راهکارهایی است که در سازمان بیمه سلامت پیگیری شده است.

موهبتی تصریح کرد: پیش‌بینی ما برای اعتبارات مورد نیاز در سال 99 حدود 22 هزار میلیارد تومان است که از مجلس می‌خواهیم از این موضوع حمایت کند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد