× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

در جلسه مدیرعامل شرکت شهر سالم و شهردار منطقه 16، مقرر شد در راستای ایجاد عدالت درمانی در همه مناطق شهر تهران، یک مرکز بهداشتی و درمانی تخصصی در منطقه 16 شهرداری تهران دایر شود.   به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت شهر سالم شهرداری تهران، در جلسه […]

در جلسه مدیرعامل شرکت شهر سالم و شهردار منطقه 16، مقرر شد در راستای ایجاد عدالت درمانی در همه مناطق شهر تهران، یک مرکز بهداشتی و درمانی تخصصی در منطقه 16 شهرداری تهران دایر شود.

 

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت شهر سالم شهرداری تهران، در جلسه مدیرعامل شرکت شهر سالم و شهردار منطقه 16 تهران مقرر شد، کلینیک بهداشتی و درمانی در سطح خدمات تخصصی و جراحی محدود در این منطقه ایجاد شود.

حمید چوبینه مدیرعامل شرکت شهر سالم،در این دیدار با اشاره به کمبود مراکز بهداشتی و درمانی در منطقه 16، اظهار داشت: مردم ایران در هر جایی، شایسته دریافت بهترین خدمات هستند، لذا سزاوار نیست که کارکنان و بازنشستگان محترم شهرداری در منطقه 16 و البته شهروندان، از سرانه پایین خدمات سلامت و درمان برخوردار باشند.

وی در ادامه تصریح کرد:طی بیست ماه گذشته، شرکت شهرسالم نسبت به تجهیز و تقویت مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق مختلف شهر تهران، تلاشی مضاعف داشته و در مناطقی که از سرانه بهداشتی و درمانی پایین برخوردار بوده‌اند، ایجاد مرکز بهداشتی و درمانی ویژه کارکنان و بازنشستگان شهرداری تهران و شهروندان منطقه را در دستور کار قرار داده است.

مدیرعامل شرکت شهرسالم با اشاره به اذعان مسئولان و کارشناسان مختلف مبنی بر اینکه شرکت شهرسالم در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود در امر چکاپ و پایش سلامت کارگران و کارمندان شهرداری تهران و همچنین کودکان کار و زنان سرپرست خانوار در سال 97 بسیار موفق عمل کرده است، افزود:

در همین راستا، مجموعه شرکت شهر سالم برای پایش و ساماندهی معتادان نیز با همکاری و حمایت مراجع ذیربط همچون سازمان بهزیستی، اعلام آمادگی می‌کند.

چوبینه در ادامه گفت:برای ساماندهی و بازپروری معتادین متجاهر می‌توان از طرح ایجاد مراکز سلامت روان با حضور روانشناسان و کارشناسان این حوزه بهره برد.

مدیرعامل شرکت شهرسالم در پایان، به ظرفیت تردد ماهانه بالای سه میلیون نفر در منطقه 16 اشاره و اظهار امیدواری کرد، با ایجاد یک مرکز بهداشتی و درمانی و همچنین دی کلینیک مناسب، بتوانیم زندگی سالم همراه با آسایش را برای کارکنان و بازنشستگان شریف شهرداری وعموم شهروندان ساکن در این منطقه به ارمغان بیاوریم.

در این دیدار  زبده  شهردار منطقه 16 تهران، نیز، ضمن معرفی ظرفیت‌ها و استعدادهای موجود در منطقه 16، به همجواری این منطقه با شش منطقه شهرداری تهران اشاره و اظهار داشت: منطقه 16، خاستگاه بسیاری از چهره‌های مهم و مطرح هنری، ورزشی، دینی و سیاسی کشور است اما این منطقه همچنان به لحاظ برخی امکانات زیرساختی و اولیه ازجمله داشتن مراکز درمانی و بیمارستانی جزو مناطق کم‌برخوردار محسوب می‌شود.

شهردار منطقه 16 در ادامه به حضور تعدادی از معتادین متجاهر در منطقه تحت مدیریت خود اشاره و گفت:ساکنین منطقه از حضور این معتادین متجاهر رنج می برند و به واسطه قرار گرفتن راه آهن و پایانه اتوبوس‌های بین شهری جنوب در این منطقه و تردد بالای مسافر، مواجه شدن با معتادان متجاهر، ذهنیت و خاطره بعدی از پایتخت و این منطقه در ذهن مسافران ، گردشگران و شهروندان به جا می گذارد، به همین دلیل از شرکت شهرسالم تقاضا داریم در صورت اخذ مجوز از سوی مراجع مربوطه، زمان و بودجه‌ مشخصی را برای تحقیق و یافتن راهکارهای مناسب، جهت ساماندهی این معضل اجتماعی، فرهنگی اختصاص دهد.

لازم به ذکر است، در پایان این جلسه، مدیرعامل شرکت شهر سالم به همراه معاونان و مدیران خود و همچنین شهردار منطقه 16 از محل مورد نظر برای ایجاد مرکز بهداشتی و درمانی در این منطقه، بازدید داشتند.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد