× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

نشست کارگروه کاهش مصرف پلاستیک با تاکید بر ابلاغیه شهردار تهران در خصوص ممنوعیت خرید و استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در مجموعه شهرداری تهران توسط اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، شینا انصاری مدیرکل این مجموعه با […]

نشست کارگروه کاهش مصرف پلاستیک با تاکید بر ابلاغیه شهردار تهران در خصوص ممنوعیت خرید و استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در مجموعه شهرداری تهران توسط اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، شینا انصاری مدیرکل این مجموعه با اشاره به اینکه این اداره کل در حال تدوین شیوه نامه اجرایی کاهش مصرف پلاستیک با مشارکت همه بخش های ذیربط جهت ابلاغ به مجموعه شهرداری تهران است، گفت: طبق ماده 62 برنامه سوم، شهرداری تهران موظف است نسبت به کاهش موثر مصرف ظروف یکبار مصرف در مجموعه خود اقدامات لازم را انجام دهد.

وی در ادامه گفت: بر این اساس باید با تدابیر لازم طی شناسایی وضع موجود، ضمن منع استفاده از ظروف پلاستیکی در مجموعه، به کاهش 20 درصدی مصرف در واحدهاي تابعه شهرداری تهران نایل شویم.

انصاری در ادامه افزود: شهرداری تهران از سال ها پیش کاهش مصرف کیسه‌های پلاستیکی را با توجه به مصوبه سال ١٣٨٨ شوراي شهر دنبال کرده و در حال حاضر با تأکید مجدد و بخشنامه شهردار تهران در صدد است تا با ابلاغ دستورالعمل اجرایی، مصرف محصولات پلاستیکی و یکبار مصرف را در زیر مجموعه های خود محدود نماید.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار افزود: از این رو کارگروه حاضر با هدف تهيه دستورالعمل اجرايي، تدوین شاخص های نظارت و ارزیابی و تعریف فرآیندهایی جهت اجراي بخشنامه شهردار تهران تشکیل شده است.

لازم به ذکر است این کارگروه با مشارکت همه بخش های ذی ربط جهت ارائه نظرات و پیشنهادات به منظور اثربخشی بیشتر هر ماه یکبار در اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار به عنوان دبیرخانه كارگروه کاهش مصرف پلاستيك برگزار می شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه