× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مهرداد امینی زاده نماینده مردم استان کرمان در شورای عالی استان ها گفت: این درحالی است که طبق گزارش مرکز پژوهش های مجلس دومین استان فقیر کشور است. مردمانش با فقر و بیکاری، کپر نشینی، مسکن، آموزش، بهداشت، سلامت و ریزگردها و توسعه نامتوازن دست و پنجه نرم می کنند. به گزارش ثمره نیوز به […]

مهرداد امینی زاده نماینده مردم استان کرمان در شورای عالی استان ها گفت: این درحالی است که طبق گزارش مرکز پژوهش های مجلس دومین استان فقیر کشور است. مردمانش با فقر و بیکاری، کپر نشینی، مسکن، آموزش، بهداشت، سلامت و ریزگردها و توسعه نامتوازن دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها،مهرداد امینی زاده نماینده کرمان در شورای عالی استانها درنطق پیش از دستور اجلاس پانزدهم شورای عالی استانها که پیش از ظهر امروز پنج شنبه برگزار شد با اشاره راهپیمائی 22بهمن اظهارداشت: مردم متحدد و همدل ایران اسلامی بی هیچ زر و زوری در 4 دهه گذشته وفاداری خود را به نظام، انقلاب و رهبری را ثابت کرده اند و در شرایط حساس کشور به میدان آمده اند ای کاش مسئولین از این شکوه وعظمت درس اتحاد و همدلی و وفای به عهد می آموختند.

وی با بیان اینکه در حالی به دهه پنجم انقلاب وارد می شویم که مردم از فقر و بیکاری، معیشت، مسکن، درمان و آموزش زجر می برند گفت: اما چیزی که مردم را بیشتر آزرده کرده است وجود تبعیض در تمام سطوح جامعه است. جای صاحبان واقعی انقلاب یعنی مردم با خادمان آن ها یعنی مسئولین در بحث معیشت، مسکن، اشتغال جا به جا شده است. درتمام سطوح کشور شما نمی توانید مسئولی پیدا کنید که بستگان درجه یک، دو و سه مشکل معیشت، اشتغال و مسکن داشته باشد.

نماینده کرمان در شورای عالی استانها درخصوص قانون منع به کارگیری بازنشستگان تصریح کرد: زمانی که این قانون ابلاغ شد برق شادی و امید در چشم جوانان دیده شد اما غافل از اینکه هیچگاه هیچ جوانی قرار نیست جایگزین آن ها شود.دوم اینکه عزیزی که بازنشسته شده بانفوذی که دارد در شرکت ها، کارخانه ها ومعاون مختلف با حقوق نجومی مشغول به کار می شود در حالی که جای آن می تواند حداقل ده جوان فعال، پویا، خوش فکر و پرانرژی شود.

امینی زاده در ادامه نطق پیش از دستور خود از تبعیض استان کرمان سخن گفت و آن را غنی ترین استان کشور عنوان کرد و افزود: این درحالی است که طبق گزارش مرکز پژوهش های مجلس دومین استان فقیر کشور است. مردمانش با فقر و بیکاری، کپر نشینی، مسکن، آموزش، بهداشت، سلامت و ریزگردها و توسعه نامتوازن دست و پنجه نرم می کنند.

در استان کرمان تبعیض در مدیریت و نحوه توزیع پروژه های استانی شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه از این قاعده مستثنی نیستند. این شهرستان ها با پتانسیل نیروی انسانی، گردشگری به عنوان تنها بام کویر بام گردشگری ایران با روستاهای بالای 3هزار متر ارتفاع از سطح دریا، باغ شهربزنجان، امامزادگان سلطان فقیه الدین در شهر بزنجان پتانسیل های کافی برای پیشرفت و توسعه را دارد.

وی در ادامه ضمن تبریک به دولت تدبیر و امید به واسطه انتخاب شایسته دکتر فدائی استاندار توانمند، چهره دانشگاهی و علمی به بیان پیشنهاداتی درخصوص شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه پرداخت و بیان کرد: بایستی به جوانان وبانوان دربحث مدیریت استان و شهرستان ها اعتماد شود.

تعیین تکلیف خط ریلی کرمان_ بافت، سیرجان و کرمان، بافت، ارزوئیه و حاجی آباد؛ تعیین تکلیف باند دوم مسیر بافت سیرجان که تقریبا 55 درصد آن در محدوده سیرجان با توزیع نامتوازن اعتبارات 80 درصد آن زیر بار ترافیک رفته و درمحدوده بافت حتی یک کیلومتر آن زیر بار ترافیک نرفته، تصویب الوین دهکده پزشکی و سلامت کشور بافت با توجه به پتانسیل بیش از هزار پزشک متخصص و متعهد تربیت یافته این منطقه، تصویب منطقه ویژه گردشگری بافت و رابر و منطقه ویژه کشاورزی ارزوئیه با معافیت های مالیاتی، تصویب دهکده و کمپ تمرین تیم ها با توجه به اینکه این شهرستان تنها بام کویر و گردشگری ایران است، پیگیری سد زردشت که در سال های قبل به مناقصه رفته و از دستور کار خارج شده، پیگیری نیروگاه بافت، پتروشیمی و گردشگری از دیگر پیشنهادات امینی زاده در اجلاس پانزدهم شورای عالی استان ها بود.

نماینده کرمان در پایان ضمن محکوم کردن حرکت زشت یکی از نمایندگی های خودروساز کشور و ضرب و شتم بانوی کرمانی خطاب به خودروسازان تصریح کرد: شما که خون مردم را می مکید، شما که جان و مال مردم را می گیرید اجازه ندارید عزت و احترام آن ها را بگیرد. از دادستان محترم استان تقاضا دارموضوع را تا نتیجه نهایی در دستور کار قرار دهند.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد