× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

فرماندار اسلامشهر گفت: با تلاش ها و اقداملات صورت گرفته در ماههای اخیر بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام خمینی(ره)کاهش محسوسی یافته است. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر،مسعود مرسلپور در جلسه مشترک با انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران و عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست طی […]

فرماندار اسلامشهر گفت: با تلاش ها و اقداملات صورت گرفته در ماههای اخیر بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام خمینی(ره)کاهش محسوسی یافته است.
به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر،مسعود مرسلپور در جلسه مشترک با انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران و عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست طی سخنانی اظهار داشت: افزایش انتشار بوی نامطبوع در مسیر فرودگاه امام خمینی (ره) اثر نامطلوبی دارد و اقدامات مناسبی برای مهار و کنترل این بو انجام شده است.
مرسلپور با بیان این که انتشار بوی نامطبوع می‌تواند شائبات نادرستی از وضعیت زیست محیطی کشورمان در سطح بین المللی ارائه دهد، افزود: برای همگام کردن بخش‌های تولیدی و واحدهای صنعتی تسهیلاتی در نظر گرفته شده است، باید همه مسئولان و دست اندرکاران با تشریک مساعی و اتفاق نظر در جهت رفع این مشکل زیست محیطی گام بردارند.
فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه کانون بوی نامطبوع در بخش جنوبی شهرستان اسلامشهر شناسایی شده است گفت: علت و منشأ این بوی نامطبوع شامل کشتارگاه‌ها و واحدهای صنعتی می‌شود.
وی اظهار داشت: اولین اقدام برای رفع بوی نامطبوع از کارخانه‌های لبنی شروع شد و واحدهای صنعتی دام و طیور هم با خط اعتباری که گشایش شد نسبت به استقرار سامانه تصفیه پساب اقدام کردند.
مرسلپور ادامه داد: اگر بتوان آب تصفیه شده سیستم فاضلاب کنونی را مدیریت کرده و کانالهای رها شده پساب را به سمت تصفیه خانه هدایت کرد می‌توانیم شاهد حل بخش قابل توجهی از مشکل بوی نامطبوع در این منطقه باشیم.
فرماندار شهرستان اسلامشهر تصریح کرد: یکی از اقدامات مهمی که در راستای حل مشکل انتشار بوی نامطبوع در مسیر فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) صورت گرفته، پیشنهاد و راهکار ارائه شده به مسئولین مجموعه فرودگاهی هزینه سنگین تامین آب فضای سبز این مجموعه را مدیریت کرده و با مشارکت اداره آب و فاضلاب برای انتقال آب تصفیه شده به مجموعه اقدامات لازم را ترتیب دهند.
برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد