× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدير عامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه(مترو) با تاكيد بر اينكه تكميل و افتتاح خطوط 6 و 7 در دستور كار ما در سال 98 قرار دارد، گفت: بخش شرقي خط 7، حد فاصل ايستگاه مهديه تا بسيج كه حدود 8 كيلومتر است تا پايان سال جاري افتتاح و به مدار بهره برداري […]

مدير عامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه(مترو) با تاكيد بر اينكه تكميل و افتتاح خطوط 6 و 7 در دستور كار ما در سال 98 قرار دارد، گفت: بخش شرقي خط 7، حد فاصل ايستگاه مهديه تا بسيج كه حدود 8 كيلومتر است تا پايان سال جاري افتتاح و به مدار بهره برداري وارد مي شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومي و بين‌الملل شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو)، علي امام با اشاره به راه اندازي بخش جنوبی خط 6 مترو تهران به‌طول 9 کيلومتر با 3 ايستگاه دولت آباد، بعثت و ميدان شهدا در فرودين ماه سال جاري ، گفت:در ماه هاي آينده ايستگاه ميدان امام حسين (ع) نيز از اين خط را افتتاح و وارد مدار خواهيم كرد.

وي با بيان اين مطلب كه ايستگاه ميدان شهدا با خط چهار و ايستگاه ميدان امام حسين (ع) با خط دو تقاطع دارد، افزود: در شبكه مترو برخورداري از ايستگاه هاي تقاطعي بسيار حايز اهميت است، چرا كه امكان تبادل مسافر بين خطوط و بهره برداري از خطوط مترو براي مسافران و شهروندان مناسب تر و سهل تر مي شود.

وي با اشاره به اينكه تلاش داريم با بهره برداري از ايستگاه هاي عبوري؛ ايستگاه هاي تقاطعي را افزايش دهيم، گفت: در فصل پاييز نيز در نظر داريم تا ايستگاه اقدسيه به عنوان آخرين ايستگاه خط سه مترو به بهره برداري برسد.

وي در ادامه با اشاره به ضرورت و حساسيت احداث و راه‌‌اندازی پارکینگ و تعمیرگاه خطوط مترو و افزايش رضایتمندی بیشتر شهروندان ،گفت: هر سیستم ریلی به فضایی خاص برای اسکان قطارها ،تعمیر و نگهداری آنها نیازمند است كه این فضا در صنعت ریلی به دپو معروف است.

به گفته مدير عامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو)، دپوهای مترویی عمدتاً متشکل از فضاهايي همچون پارکینگ، فضای تعمیرات سبک، سالن تعمیرات سنگین، دیزل شاپ، سالن تراش چرخ، سالن شستشوی اتوماتیک قطار، سالن تعمیرات تجهیزات ثابت، سالن رنگ، خط تست، مرکز فرمانِ دپو و برج کنترل است بنابراين احداث دپوپاركينگ ها در پروژه های قطار شهری، از اهميت بالايي برخوردار است.

مدير عامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو) به راه اندازي پايانه ها و دپو پاركينگ هاي خطوط سه و چهار در سال جاري اشاره و خاطر نشان كرد: فرايند مناقصه پايانه آزادگان خط سه مترو در حال انجام است و اميدواريم فاز نخست آن تا پايان سال جاري راه اندازي شود.

وي همچنين به دپو پاركينگ بخش شرقي شهيد كلاهدوز در غرب ايستگاه اكباتان اشاره و خاطر نشان كرد: اميدواريم فاز دوم دپو پاركينگ هاي بخش شرقي شهيد كلاهدوز و فاز يك اكباتان به عنوان اولين دپو پاركينگ زير زميني امسال به بهر ه برداري برسد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد