× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مشاور اقتصاد و بیمه سلامت معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: باور سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بر اجرای برنامه‌های سلامت به درستی شکل نگرفته است. مسئولان باید در هر مقامی که هستند باور کنند که خدمات درمانی را باید از سطح یک شروع کنند و خود در ابتدا به پزشک خانواده مراجعه کنند و بعد از […]

مشاور اقتصاد و بیمه سلامت معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: باور سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بر اجرای برنامه‌های سلامت به درستی شکل نگرفته است. مسئولان باید در هر مقامی که هستند باور کنند که خدمات درمانی را باید از سطح یک شروع کنند و خود در ابتدا به پزشک خانواده مراجعه کنند و بعد از مردم انتظار داشته باشند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از آی هینا،شهرام توفیقی مشاور اقتصاد و بیمه سلامت معاونت درمان وزارت بهداشت،با اشاره به اینکه بیمه سلامت پیشگام اصلاح نظام سلامت است، بیان کرد: نظام سلامت در صورتی که اصلاحات لازم در بیمه سلامت صورت گیرد راه خود را پیدا خواهد کرد چرا که بیمه سلامت یکی از قوی‌ترین محرک‌های ارائه خدمت است که تاثیرات بسیاری بر رفتار ارائه دهنده و خریدار خدمت می تواند داشته باشد.

وی ادامه داد: معمولا در برنامه‌ریزی‌های انجام شده موضوعات تکنیکی و فنی پررنگ شده و تجربیات کشورها بررسی می‌‌شود در حالی که اساسا در ابتدا باید کارکرد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی بیمه و در مرحله بعد مسائل فنی مورد بررسی قرار گیرد.

مشاور اقتصاد و بیمه سلامت معاونت درمان وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه مسئولان باید در ابتدا بر اجرای برنامه‌هایی همچون نظام ارجاع و پزشک خانواده باور داشته باشند، گفت: باور سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بر اجرای برنامه های سلامت به درستی شکل نگرفته است. وقتی از پزشک خانواده صحبت می‌کنیم که قانون نیز بارها بر اجرای آن تاکید کرده است، مسئولان باید در هر مقامی که هستند باور کنند که خدمات درمانی را باید از سطح یک شروع کرده و خود در ابتدا به پزشک خانواده مراجعه کنند و بعد از مردم انتظار داشته باشند.

توفیقی افزود: هر فردی که براساس ضوابطی در کشور صاحب اختیار و قدرت بوده و بر الگوی رفتار افراد جامعه تاثیر می‌گذارد باید طبق قانون بر پیاده سازی نظام ارجاع ، پزشکی خانواده و اصلاح بیمه باور داشته باشد و تنها در این صورت است که برنامه‌ها به درستی اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طبق برنامه ششم اجرای نظام ارجاع و پزشک خانواده بستری برای خرید راهبردی است، گفت: موضوع اصلی این است که خرید راهبردی قرار نیست از ابتدا تمام مسائل را حل کند. از طرفی هنوز نیاز سنجی جامعه به خوبی تعریف نشده و به همین دلیل بسته خدمت دچار مشکل است که این موضوع از دیگر الزاماتی است که در برنامه پزشک خانواده باید شکل گیرد تا بسته بیمه پایه و گایدلاین‌ها به درستی تعریف شود.

مشاور اقتصاد و بیمه سلامت معاونت درمان وزارت بهداشت بر بازنگری برخی تعاریف پایه حوزه سلامت و بیمه که تاثیر جدی بر هزینه کردها دارد، تاکید کرد و گفت: ما نباید خارج از ظرفیت پولی دولت و نظام بیمه‌ای کارکنیم.همچنین نگاه صندوقی به بیمه باید برداشته شود تا به عنوان سازمان مستقل مقتدر عمل کند. بیمه باید قدرت بازرسی کیفیتی کنترل پرونده داشته باشد تا بتواند به وظایف و اهداف خود به درستی دست یابد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد