× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس از انجام توافقات جهت رفع مشکل روغن نباتی گلناز و آغاز تولید مجدد این کارخانه خبر داد و گفت: راهکارهای اصولی در این زمینه نیز دیده شده است.   به گزارش ثمره نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا،محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به مشکل تعطیلی کارخانه روغن نباتی گلناز […]

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس از انجام توافقات جهت رفع مشکل روغن نباتی گلناز و آغاز تولید مجدد این کارخانه خبر داد و گفت: راهکارهای اصولی در این زمینه نیز دیده شده است.

 

به گزارش ثمره نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا،محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به مشکل تعطیلی کارخانه روغن نباتی گلناز اظهار کرد: از طرفی در کشور با نیاز جدی به محصول روغن مواجه هستیم و از سویی این ظرفیت در استان کرمان کنار گذاشته شده که به ضرر تولید، اقتصاد، اشتغال، کارگران و مردم است.

وی افزود: نشستی برای رفع مشکل این کارخانه با حضور رئیس و اعضای هیئت مدیره، معاون وزیر صنعت و روسای بانکها، مجموعه شرکت بازرگانی دولتی و … در کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شد.

پورابراهیمی ادامه داد: شرکت حدود 140 میلیارد تومان بدهی دارد و امکان اخذ وام جدید و یا خارج شدن از لیست سیاه را ندارد، الا این‌که تعیین تکلیف کنیم که چه اقداماتی را می‌خواهد پیگیری کند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: شرکت اعلام کرده که اگر 30 میلیارد تومان منابع تامین مالی شود ظرفیت مجدد تولید را می توانند برگردانند، لذا اولین توافق و اقدام باید این باشد که بدهی معوق شرکت را خارج و به بدهی جاری تبدیل کنیم و براساس برنامه زمانبندی منابع جدید را تزریق کنیم که کار تولید آغاز شود.

پورابراهیمی عنوان کرد: اقدام دیگر خارج شدن از لیست سیاه بانکی است و دو بانک اصلی طلبکار این توافق را انجام داده‌اند و توافق اولیه با بانک مرکزی هم انجام شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: در توافق انجام شده مقرر شد که اگر به هر دلیلی این تصمیم در حوزه بانکی با تاخیر و مشکلی رو به رو شد، شرکت بازرگانی دولتی ظرفیتی را به صورت امانی در اختیار کارخانه روغن نباتی گلناز قرار دهد که با تحویل روغن خام به شرکت، روغن استحصال شده را با برند گلناز تحویل بگیرد.

وی ادامه داد: اجاره انبارهای روغن شرکت گلناز که بزرگترین انبارهای ذخیره سازی را در کشور دارد می‌تواند برای این شرکت درآمدزایی کند و برای این قرارداد هم شرکت بازرگانی دولتی اعلام آمادگی کرده است.

پورابراهیمی گفت: بخش سوم اقدامات در حوزه شرکت‌هایی است که اکنون نیاز شدیدی به استفاده از خط تولید موجود روغن نباتی گلناز دارند.

وی ابراز داشت: این شرکت به 13 کشور دنیا روغن صادر کرده پس ظرفیت و استعداد این کار را دارد و نباید اجازه دهیم که دچار مشکل بوده و تعطیل باشد در حالی که می‌تواند حداقل هزار نفر اشتغال را احیا کرد.

پورابراهیمی گفت: این شرکت به هیچ بهانه‌ای نباید متوقف شود، چون استانداردها، توانایی و ظرفیت تولید خوب را دارد و تنها عزم و اراده جدی مدیریتی می‌خواهد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد