× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

شهردار منطقه 13 از اجرای 88 عنوان برنامه به مناسبت فرارسیدن روز جهانی و همچنین هفته ملی افراد داری معلولیت خبر داد و گفت : این برنامه ها با مشارکت کانون های معلولین، مدیریت محلات و موسسه باغبان بهشت ابدی از نهم تا 15 آذر ماه در محلات سیزده گانه این منطقه اجرایی می شود. […]

شهردار منطقه 13 از اجرای 88 عنوان برنامه به مناسبت فرارسیدن روز جهانی و همچنین هفته ملی افراد داری معلولیت خبر داد و گفت : این برنامه ها با مشارکت کانون های معلولین، مدیریت محلات و موسسه باغبان بهشت ابدی از نهم تا 15 آذر ماه در محلات سیزده گانه این منطقه اجرایی می شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 13 ، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه با توجه به اهمیت نیاز های افراد دارای معلولیت، همه ساله از سوی سازمان جهانی بهداشت ، سوم دسامبر(12 آذر ماه ) به عنوان روز جهانی افراد دارای معلولیت ، نامگذاری شده است. گفت : با توجه به سیاست های اداره کل سلامت شهرداری تهران و با هدف تحقق شعار” تهران ، شهری برای همه ” و به منظور تلاش در راستای آگاه سازی و حساس سازی جامعه در خصوص توجه به افراد دارای معلولیت ، منطقه 13 همسو با سایر مناطق ، 88 عنوان برنامه را به مناسبت هفته معلول پیش بینی، تدارک و به اجرا گذاشته است.

به گفته وی بخشی از این برنامه ها با محوریت اجتماعی و فرهنگی در قالب جشن ، نمایشگاه دستاورد ها ی معلولین ، چکاپ سلامتی ، دیدار با خانواده های دارای افراد معلول، کارگاه آموزشی، تور گردشگری، جشنواره غذا، مشاوره فردی و روانشناسی ، مسابقات ورزشی ویژه اعضای کانون معلولین، تقدیر از معلولین توانمند در محلات سیزده گانه برگزار می شود.

شهردار منطقه با بیان اینکه بخشی دیگر از این برنامه ها به اقدامات معاونت های فنی و عمرانی و حمل و نقل ترافیک اختصاص یافته است اظهار داشت : به درخواست معلولین ، معابر محدوده با نصب تابلوی پارک ویژه معلولین ، مرمت سنگدال ، نصب پل ، نصب دستک بر روی پل، اصلاح پله و تبدیل به رمپ ، اصلاح شیپ با کفپوش مناسب، نصب سنگدال، احداث مسیر ویژه نابینایان ، جمع آوری موانع u و… در نقاط مورد نیاز مناسب سازی می شود.

رحمان زاده تصریح کرد : مناسب سازی ساختمان های سراهای محلات با بازسازی و تعمیر بالابر این مراکز، ایجاد رمپ در طبقات سراها، همسطح سازی و احداث سرویس بهداشتی فرنگی و.. در دستور کار قرار دارد.

شهردار منطقه 13 ،ارتقای مطالبه گری افراد داری معلولیت و خانواده های آنان، شناسایی ، آموزش و جلب مشارکت شهروندان در قالب عضویت کانون های داوطلبانه افراد دارای معلولیت، ارتقای آگاهی شهروندان در خصوص چالش ها و مسائل اجتماعی افراد دارای معلولیت از اهداف ویژه برنامه های هفته معلولین است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد