× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

به منظور اشاعه و توسعه فرهنگ دو چرخه سواری و ترغیب شهروندان به استفاده و بهره گیری ازروش های حمل ونقل پاک در برنامه پنج ساله 20 کیلومتر مسیر دوچرخه در منطقه یک اجرایی خوهد شد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، محمد خردمند معاون حمل ونقل وترافیک […]

به منظور اشاعه و توسعه فرهنگ دو چرخه سواری و ترغیب شهروندان به استفاده و بهره گیری ازروش های حمل ونقل پاک در برنامه پنج ساله 20 کیلومتر مسیر دوچرخه در منطقه یک اجرایی خوهد شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، محمد خردمند معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت : منطقه یک به علت وجود معابر باریک و پر ترافیک تا کنون نتوانسته در زمینه احداث مسیرهای دوچرخه سواری اقدامات اساسی را به انجام برساند اما با توجه به اهمیت این طرح در شهرداری تهران، مطالعات لازم آغاز و مسیرهای پیشنهادی اعلام شد.

وی گفت: در سال جاری احداث 5 کیلومتر مسیر دو چرخه سواری در شمال تهران در محور خیابان شهید اندرزگو در دست اقدام است.

خردمند افزود: برای اجرای شبکه دوچرخه سواری در منطقه یک مطابق برنامه پنج ساله از بین مسیرهای مختلف، 5 مسیر در خیابان های ولیعصر(عج) و شهید باهنر ،شهید اندرزگو، شهید موحددانش، شریعتی ، شهید لواسانی در اولویت قرار گرفت تا اقدامات بعدی در راستای اجرای مسیر دوچرخه در آنها به انجام برسد .

معاون شهردار منطقه یک خاطر نشان ساخت: پس از انجام مطالعات و امکان سنجی های لازم، این مسیرها مطابق برنامه آماده سازی می شوند تا شهروندان علاقمند بتوانند با استفاده از وسیله حمل و نقل پاک( دوچرخه شخصی)، درون منطقه تردد کنند .

به گفته وی آنچه که اجرایی شدن این طرح را در اولویت قرار می دهد، تشویق شهروندان به استفاده از دوچرخه در سفرهای کوتاه درون شهری است و در فاز های بعدی این طرح علاوه بر معابرمذکور ، در سایر معابر نیز راه اندازی می شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد