× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

نمایشگاه بیست پروژه منتخب جایزه معماری بنیاد آقاخان در عمارت عین الدوله تهران با حضور معماران، مهندسان، سفرای قبرس و اوکراین، مسوولان سازمان زیباسازی شهرداری تهران، همچنین پیمانکاران و عوامل پروژه احیای محور خیابان انقلاب آغاز به کار کرد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان زیبا سازی شهر تهران،پروژه احیای خیابان […]

نمایشگاه بیست پروژه منتخب جایزه معماری بنیاد آقاخان در عمارت عین الدوله تهران با حضور معماران، مهندسان، سفرای قبرس و اوکراین، مسوولان سازمان زیباسازی شهرداری تهران، همچنین پیمانکاران و عوامل پروژه احیای محور خیابان انقلاب آغاز به کار کرد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان زیبا سازی شهر تهران،پروژه احیای خیابان انقلاب با هدف حذف زوائد فیزیکی و بهسازی نمای شهری از سال گذشته آغاز شد و در این مدت فعالیت‌هایی بیشتر از اهداف این پروژه اجرا شد که توانست بر کیفیت زندگی شهری و شهروندان تاثیر مستقیم بگذارد.

احیا و بازسازی ساختمان‌های قدیمی‌در این مسیر باعث شد تا ده‌ها ساختمان که سال‌ها از رده خارج متروکه شده بودند مرمت و مورد ساماندهی قرار بگیرند و این موضوع به هم به بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم کمک کرد و هم به رونق گرفتن محله‌هایی که سال‌ها با خاموشی مواجه بودند.

بنیاد آقاخان، یک مجموعه معتبر فرانسوی است که هر ساله با برگزاری مسابقه معماری آثار معماری‌ای را از سراسر دنیا مورد بررسی قرار می‌دهد و پروژه‌هایی را که در احیای بافت فرسوده موفق بوده و بیشترین تاثیر را در زندگی مردم داشته‌اند انتخاب می‌کنند.

پروژه احیای خیابان انقلاب نیز یکی از پروژه‌هایی بود که از میان 420 اثر معماری از کشورهای مختلف توانست در بین بیست منتخب جایزه معماری بنیاد آقاجان برگزیده شود. نمایشگاه بیست پروژه منتخب جایزه معماری بنیاد آقاخان نیز با هدف آشنایی با این آثار در عمارت عین الدوله تهران افتتاح شد.

این نمایشگاه دارای دو بخش یکی مربوط به کل بیست اثر منتخب و دیگری به صورت اختصاصی مربوط به پروژه احیای خیابان انقلاب است. این نمایشگاه از دیروز آغاز به کار کرده و به مدت یک ماه نیز ادامه خواهد داشت.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد