× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه آزمایش اختصاصی بیماران مبتلا به ایدز در تعهد سازمان است، گفت: در سال 97 نزدیک به سه میلیارد و چهارصد میلیون تومان از سوی سازمان بیمه سلامت برای این آزمایشات هزینه شده است. به گزارش ثمره نیوز به نقل از آی هینا، حنان […]

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه آزمایش اختصاصی بیماران مبتلا به ایدز در تعهد سازمان است، گفت: در سال 97 نزدیک به سه میلیارد و چهارصد میلیون تومان از سوی سازمان بیمه سلامت برای این آزمایشات هزینه شده است.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از آی هینا، حنان حاجی محمودی مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران،به مناسبت روز جهانی مبارزه با ایدز بیان کرد: همانطور که می‌دانید این بیماری توسط ویروس HIV ایجاد می‌شود و با ورود این ویروس به بدن، قدرت دفاعی بدن روز به روز کاهش می‌یابد و هر میکروبی فرصت بیمار کردن فرد را پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: عفونت ویروسی HIV در سه مرحله اتفاق می‌افتد که بدون انجام درمان، در طول زمان بدتر خواهد شد و در نهایت سیستم ایمنی بدن را از بین می‌برد.

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بیماری ناشی از ویروس HIV دارای سه مرحله اصلی است. در مرحله اول فرد ممکن است برای مدت کوتاهی بیماری شبه آنفلوانزایی را تجربه کند به همین دلیل معمولا این بیماری تا یک دوره طولانی بدون هیچ علائمی دنبال می‌شود که به این مرحله از بیماری دوره نهفتگی گفته می‌شود.

وی افزود: هر چقدر که بیماری پیشرفت یابد، تداخل بیشتری با دستگاه ایمنی بدن پیدا می‌کند و باعث می‌شود که افراد به عفونت‌هایی مانند عفونتهای فرصت طلب و سرطان‌ دچار شوند، البته معمولا در افرادی که دستگاه ایمنی آن‌ها به خوبی عمل می‌کند تاثیرگذار نیست.

حاجی محمودی با اشاره به اینکه آزمایش اختصاصی بیماران مبتلا به ایدز از جمله آزمایش آنتی‌بادی اچ آی وی، آنتی‌ژن اچ آی وی- پی24 و تستهای کیفی و کمی برای اندازه گیری بار ویروس در تعهد سازمان بیمه سلامت است، گفت: در سال 97 نزدیک به سه میلیارد و چهارصد میلیون تومان از سوی سازمان برای این آزمایشات هزینه شده است که با بررسی‌های صورت گرفته بیشترین هزینه مربوط به کلان شهرها می باشد.

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران بیان کرد: این بیماران چون با مشکلات سیستمیک شدیدی مواجه هستند، آزمایشات غیراختصاصی به وفور برای این بیماران درخواست می‌شود که عینا برای این بیماران قابل محاسبه نیست و حتی بار هزینه این آزمایشات از هزینه کل آزمایشات اختصاصی نیز بیشتر می‌شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد