× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

ارتفاعات شمال تهران قطب گردشگری و تفریحی شهر تهران است و با شناسایی و ساماندهی نقاط خطر آفرین و حادثه خیز تردد گردشگران و کوهنوردان در ارتفاعات با ایمنی و سهولت بیشتری انجام خواهد شد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک،سید حمید موسوی شهردار منطقه یک در بازدید از […]

ارتفاعات شمال تهران قطب گردشگری و تفریحی شهر تهران است و با شناسایی و ساماندهی نقاط خطر آفرین و حادثه خیز تردد گردشگران و کوهنوردان در ارتفاعات با ایمنی و سهولت بیشتری انجام خواهد شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک،سید حمید موسوی شهردار منطقه یک در بازدید از مسیر کوهنوردی درکه با بیان مطلب فوق اظهار داشت : منطقه یک به دلیل مجاورت با ارتفاعات و دامنه های البرز به عنوان قطب گردشگری و تفریحی شهر تهران محسوب می شود و هر هفته تعداد کثیری از شهروندان و کوهنوردان به این منطقه مراجعه می کنند لذا در راستای خدمات رسانی بهتر به آنها مسیرهای گردشگری و کوهنوردی ساماندهی و ایمن سازی می شوند.

وی گفت: شیب بندی و پله بندی مسیرهای پر پیچ و خم ، نرده گذاری، تجهیز جان پناه ها و استقرار نیروهای امدادی از جمله اقدامات در حال اجرا در مسیرهای کوهنوردی شمال تهران است.

موسوی افزود: مشاركت شهروندان در مديريت شهري يكي از الزامات زندگي اجتماعي کنونی است و باید با جلب مشارکت شهروندان و دوستداران طبیعت به صورت تشکل های مردمی، محیط کوهستان را حفظ کرد.

این مقام مسئول مسیرهای کوهنوردی را بهترین مکان برای ارایه آموزش های شهروندی دانست و گفت: نصب تابلوهایی با مضامین جاذبه های گردشگری و آموزش محور در این مسیرها می تواند فرهنگ زیست محیطی را در جامعه نهادینه و گردشگران را با سایر جاذبه های دیدنی این منطقه آشنا کند و همچنین با ارایه محصولات فرهنگی چون کتاب، فرهنگ کتابخوانی را نیز در بین جوانان توسعه داد.

وی هر نوع ساخت و ساز و سدمعبر در مسیر کوهنوردی را غیر قانونی دانست و گفت: این مسیرها باید برای سهولت تردد کوهنوردان و گردشگران بدون مانع باشد تا ایمنی آنها حفظ شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد