× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

نظام نامه یکپارچه سازی توسعه محلات منطقه یک در ادامه برنامه پنج ساله سوم شهر تهران توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری و امور شورای شهر تهران، تهیه و تدوین شده است. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران،جلسه هم اندیشی بررسی فرآیندهای پیشنهادی نظام نامه یکپارچه سازی […]

نظام نامه یکپارچه سازی توسعه محلات منطقه یک در ادامه برنامه پنج ساله سوم شهر تهران توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری و امور شورای شهر تهران، تهیه و تدوین شده است.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران،جلسه هم اندیشی بررسی فرآیندهای پیشنهادی نظام نامه یکپارچه سازی توسعه محلات با حضور علیرضا فراهانی مدير سياستگذاري و برنامه ريزي راهبردي معاونت برنامه ريزي، توسعه شهري و امور شورا، معاونین و روسای ادارات مربوطه و دبیران شورایاری ومدیران محلات قیطریه،چیذر،دربند،گلابدره ، امامزاده قاسم(ع) و اراج برگزار شد.

قنبری معاون برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه یک، در ابتدا به اهداف و اصول تدوین نظام نامه و رویکرد آن مبتنی بر محوریت قراردادن محلات منطقه اشاره نمود و در گام اول، اجرایی نمودن آن در محلات منتخب قیطریه، دربند، گلابدره، امامزاده قاسم(ع) و چیذر را که دارای بافت فرسوده است ، در دستور کار قرار داد و در ادامه خلاصه ای از گزارش نظام نامه توسط رئیس تشکیلات و بهبود روش های منطقه ارائه شد.

در این اتاق فکر، فراهانی ، هدف نهایی از تدوین نظام نامه را افزایش کیفیت زندگی،رفاه و رضایتمندی شهروندان، افزایش تاب آوری شهری و مشارکت شهروندان در نهادهای محلی برشمرد و با توجه به استراتژی مدیریت شهری و برنامه ریزی مسئله محور، ادامه فرآیند مشارکت ذینفعان و استفاده از دیدگاه و نظرات شهروندان را در اولویت کاری قرار داد و گفت: با توجه به عدم نقدینگی و اعتبار و تخصیص بودجه لازم توسط شهرداری برای اجرای طرح به همراهی و جلب مشارکت مردم نیاز است و پیشنهاد می شود طرح مربوطه توسط تسهیلگر،شورایاران و مدیران محلات تهیه و اجرا شود.

دودانگه، مسئول توسعه نوسازی و بافت فرسوده محلات منطقه یک ، ضمن ارائه گزارش وضع موجود قیطریه به تحلیل سنجه ها و معیارهای ارزیابی در محله قیطریه و تحلیل و اولویت بندی مسائل و مشکلات این محله مطابق با فرآیندهای مشروح در نظام نامه پرداخت.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد