× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اسلامشهر از حمایت‌های مالی دولت و تخصیص تسهیلات ویژه برای فعالان اقتصادی برای تثبیت اشتغال و همچنین راه‌اندازی اشتغال جدید خبر داد. به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی ثمره نیوز،بابک شاهرخی رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان اسلامشهر در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار ثمره نیوز،  ضمن توضیح درباره […]

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اسلامشهر از حمایت‌های مالی دولت و تخصیص تسهیلات ویژه برای فعالان اقتصادی برای تثبیت اشتغال و همچنین راه‌اندازی اشتغال جدید خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی ثمره نیوز،بابک شاهرخی رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان اسلامشهر در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار ثمره نیوز،  ضمن توضیح درباره اقدامات انجام‌شده در این حوزه به تشریح برنامه‌های آینده این اداره درزمینهٔ اشتغال و سرمایه‌گذاری پرداخت و گفت:سال گذشته طرح فراگیر و اشتغال روستایی-عشایری را اجرا کردیم که در این طرح حدود ۸۰ طرح در حوزه اسلامشهر در سامانه کارا ثبت‌نام شد و از این تعداد ۷۰ طرح در کمیته شهرستانی تصویب شد و تعداد ۴۸ طرح از ۷۰ طرح تصویب‌شده در کمیته استانی مصوب شد و مابقی به دلیل مشکلاتی که در پرونده‌ها وجود داشت برگشت داده شد. تعداد ۱۰ طرح از موارد تصویب‌شده در کمیته استانی، در سال گذشته به بانک‌های عامل معرفی شدند و تسهیلات دریافت کردند، مابقی طرح‌ها به دستگاه‌های بخشی برگردانده شدند تا در اعتبارات سال آینده مجدداً به بانک‌های عامل معرفی و اقدامات لازم انجام شود.

به گفته شاهرخی برای اشتغال‌زایی باید سرمایه‌گذار و کارآفرین جذب شود و امکانات و شرایط لازم فراهم شود و فرمانداری تمام همت خود را در این راستا انجام می‌دهد.

وی گفت:در حال حاضر مذاکره با ۱۲ سرمایه‌گذار هم در حوزه فرمانداری و هم اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اشتغال شهری و  روستایی در حال انجام است که در صورت اجرایی شدن پیشنهاد‌ها ارائه‌شده بین ۶۰۰ تا یک هزار نفر اشتغال‌زایی جدید ایجاد می‌شود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به چگونگی حمایت ستاد اشتغال و سرمایه‌گذاری از شرکت‌ها و واحد‌های اقتصادی که دچار مشکلات مالی شدند عنوان کرد: در این خصوص تصمیماتی در سطح کلان و کشوری گرفته‌شده است که به‌صورت تسهیلات برای تثبیت اشتغال و همچنین تسهیلات برای اشتغال جدید در نظر گرفته‌شده است که بخش اول اجرایی شده و بخش دوم به‌محض دریافت دستورالعمل‌های اجرایی آن، اقدامات لازم صورت می‌گیرد. از طرفی با همکاری فرمانداری، بسیاری از بدهی‌های این واحدها به فرمانداری و سایر دستگاه‌ها فعلاً مسکوت مانده و هیچ اقدامی جهت وصول آن‌ها انجام‌نشده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگر صحبت‌های خود به توضیح روند بررسی پرونده‌های اختلافات کارگری و کارفرمایی پرداخت و با اشاره به بازه زمانی رسیدگی به آن‌ها، افزایش نیروی انسانی و تغییر مکانیسم رسیدگی به‌صورت الکترونیکی را از عوامل کمک به تسریع در این امر معرفی کرد و افزود:پس از مراجعه شاکی به اداره کار و تنظیم دادخواست، بلافاصله وقت اولین جلسه رسیدگی در بازه زمانی ۱۲ تا ۱۸ روز تعیین می‌شود. پس از صدور رأی توسط هیات تشخیص در این جلسه، هر یک از طرفین پانزده روز مهلت دارند تا اعتراض احتمالی خود را نسبت به رأی ارائه دهند در غیر این صورت رأی باید ظرف مدت ۲۰ روز اجرایی شود. بعد از اعتراض هرکدام از طرفین، دومین جلسه رسیدگی به پرونده حداکثر تا ۲۲ روز تشکیل توسط هیات رسیدگی به حل اختلاف خواهد شد و پس از صدور رأی در این مرحله، هر یک از طرفین تا سه ماه مهلت ارائه احقاق حق در دیوان را دارند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در بخش پایانی گفت‌و‌گو به مشکلات مربوط به دفاتر کاریابی و تأمین نیروی انسانی غیرمجاز اشاره کرد و از مردم خواست پیش از مراجعه به این دفاتر، مجاز بودن فعالیت آن‌ها را استعلام کنند و در صورت مشاهده تخلف، موارد را از طریق تلفن‌های 56479310 الی 13 و یا مراجعه حضوری به این اداره گزارش دهند.

انتهای پیام/

حسین رشیدی

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد