× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

منطقه21 از زمان مدیریت شهری جدید؛ تمرکز خاصی بر “موضوع مدیریت پسماند” داشته و تمهیدات متعددی را جهت مدیریت بهینه پسماند اعم از آموزش و فرهنگ سازی کاهش تولید پسماند و تفکیک در مبداء پسماند های خشک از تر بعمل آورده است. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه21، سیاوش زابلی […]

منطقه21 از زمان مدیریت شهری جدید؛ تمرکز خاصی بر “موضوع مدیریت پسماند” داشته و تمهیدات متعددی را جهت مدیریت بهینه پسماند اعم از آموزش و فرهنگ سازی کاهش تولید پسماند و تفکیک در مبداء پسماند های خشک از تر بعمل آورده است.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه21، سیاوش زابلی معاون خدمات شهری و محیط زیست این منطقه با بیان اینکه در حال حاضر رویکرد شهرداری تهران و سازمان مدیریت پسماند؛ اجرایی نمودن طرح کاهش پسماند(کاپ) در سطح شهر تهران است، گفت: منطقه21 برنامه ها و اقدامات مرتبط با مدیریت بهینه پسماند را از قبیل ابلاغ الزامات اجرای طرح کاپ به کلیه واحدهای ستادی و اجرایی، فعالیت های گسترده آموزشی و اطلاع رسانی پسماند با محوریت کاهش تولید، آبگیری و کم حجم سازی پسماند در سطح ادارات، مدارس، سرای محلات، شهرک ها و اماکن مسکونی، راسته های تجاری و محدوده های صنعتی در دست پیگیری و اجرا دارد.

وی افزود: بر اساس آمار موجود، روزانه به صورت میانگین حدود 13تن انواع پسماند خشک قابل بازیافت از محدوده منطقه21 جمع آوری می‌ شود که تقریبا 2تن از این میزان حاصل 110 فقره تفاهم نامه منعقد شده با بخش صنایع و کارخانجات مستقر در محدوده این منطقه است.

این مقام مسئول همچنین یادآور شد: در قسمت ساختمان‌های اداری شهرداری منطقه21 علاوه بر تفکیک پسماند در ساختمان های ستادی شماره یک و دو، نواحی سه گانه، سرای محلات و … حدود 265نفر از پرسنل شاغل در این منطقه نیز درخصوص تفکیک پسماند منازل خود و تحویل به پایگاه‌های تعیین شده همکاری قابل توجهی دارند.

زابلی در خاتمه خاطرنشان کرد: طبق آمار سامانه توزین الکترونیک پسماند، میزان جمع آوری پسماند تر محدوده منطقه21 در آذر ماه98 روزانه 123تن بوده که نسبت به زمان مشابه و در آذرماه97 حدود 21تن در روز کاهش داشته که امیدواریم روند کنونی تا رسیدن به حد مناسب ادامه داشته باشد و کاهش حداکثری تولید و ارتقای درصد تفکیک در مبدا پسماند محقق شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه