× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

طرح آموزش آیین های مذهبی به کودکان و ارتقاء مشارکت اجتماعی و نگهداری از آنها در شب های قدر در چند مسجد شمال تهران اجرا و مورد استقبال خانواده ها قرار گرفت. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران ، مجتبی توسلی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این […]

طرح آموزش آیین های مذهبی به کودکان و ارتقاء مشارکت اجتماعی و نگهداری از آنها در شب های قدر در چند مسجد شمال تهران اجرا و مورد استقبال خانواده ها قرار گرفت.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران ، مجتبی توسلی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت : حضور کودکان در مساجد و اماکن مذهبی و پیوستن به همه فعالیتهای اجتماعی ، راهی مناسب در جهت تحکیم و آموزش آیین های مذهبی و مشارکت آنها در برنامه های اجتماعی است .

وی افزود : در این راستا اداره آموزش های شهروندی منطقه یک در لیالی قدر ضمن برگزاری مراسم احیا برای کودکان ۴ الی ۹سال از ساعت ۲۲ تا پایان مراسم در مسجد حضرت امام خمینی(ره) واقع در شهرک شهید محلاتی اقدام به برگزاری برنامه های جانبی نیز از جمله ایستگاه نقاشی، سرگرمی، خلاقیت، برپایی مسابقه، انجام کاردستی، آموزش اخلاق شهروندی و… می نماید.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک گفت: هدف از برگزاری این مراسم ایجاد محیطی امن و معنوی برای کودکان ، ارایه آموزش های لازم جهت برگزاری احیای کودکانه ، انتقال آموزش های شهروندی به کودکان در قالب نمایش و تقویت حس همدردی میان سایر کودکان با کودکان آسیب دیده و فراهم نمودن فضایی برای حضور بیشتر مادران به همراه فرزندشان در مراسم احیا است .

توسلی اظهار داشت : در برگزاری احیای کودکانه در خصوص لزوم کمک به کودکان سیل زده خوزستانی ، کمپینی نیز با عنوان هدیه مهربانی در مساجد برگزار می شود و در آن کودکان شمال تهران با جمع آوری هدایا برای کودکان سیل زده ، به همدردی با ایشان می پردازند .

گفتنی است مسجد نور قیطریه نیز با همکاری خانه کودک سرای محله قیطریه فضایی مناسب برای کودکان جهت نگهداری و آشنایی با این ایام فراهم نموده و کودکان با ادعیه و مراسم های این شبها آشنا می شوند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد