× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه21 تهران از کنترل سطح PH خاک؛ با کمک و بهره گیری از کاهنده های PH به منظور بهبود وضعیت درختان موجود در ورودی غربی پایتخت خبر داد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهردای منطقه21 تهران، سیاوش زابلی معاون خدمات شهری و محیط زیست این […]

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه21 تهران از کنترل سطح PH خاک؛ با کمک و بهره گیری از کاهنده های PH به منظور بهبود وضعیت درختان موجود در ورودی غربی پایتخت خبر داد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهردای منطقه21 تهران، سیاوش زابلی معاون خدمات شهری و محیط زیست این منطقه ضمن بیان گستردگی سطح فضای سبز شهری موجود در محدوده ورودی غربی پایتخت گفت: با عنایت به اهمیت بالای حفظ فضای سبز شهری؛ مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز این منطقه اقدامات ویژه ای را در خصوص کنترل PHخاک با بهره گیری از کاهنده های PH برای درختان منطقه21 انجام داده است.

وی در ادامه با بیان اینکه PH خاک به طور مستقیم و غیر مستقیم رشد و بهبود وضعیت درختان را تحت تاثیر قرار می دهد، افزود: مهم ترین نقش PH، کنترل حلالیت عناصر غذایی در خاک است، به عبارتی جذب عناصر غذایی وابستگی زیادی به سطح PHخاک دارد و یکی از مشکلاتی که در خاک های فضای سبز وجود دارد PH قلیایی آن است، یعنی PHبالاتر از 7 و کمبود بارندگی در تهران و دارا بودن اقلیمی خشک باعث تجمع بازهای تبادلی در خاک می شود که افزایش غلظت یون هیدروکسید را در خاک به همراه دارد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه21 در همین راستا تاکید کرد: PH قلیایی باعث می شود که حلالیت عناصر غذایی ضروری برای گیاه کاهش پیدا کرده و کمبود عناصر غذایی مثل سرب، آهن، روی و منگنز در گیاه مشاهده شود؛ در مقابل خاک های اسیدی که PH آنها کمتر 4.5 تا 5 است، حلالیت عناصری مثل آهن، آلومینیوم و منگنز به قدری افزایش می یابد که برای گیاه مسمومیت ایجاد می کند.

زابلی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به PH مناسب 5 تا 7 برای اکثر گیاهان و بالا بودن سطح PH خاک منطقه21؛ مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز منطقه 21 نسبت به استفاده از کاهنده های PH و گوگرد در آب آبیاری درختان سرو بوستان های سطح محله های 13گانه این منطقه که باعث کاهش تدریجی سطح PH می شود اقدام کرده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد