× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

شهردار منطقه ۱۳ در سی و نهمین جلسه سه شنبه بدون خودرو از کاشت درختان پهن برگ و سایه انداز در مدارس و ایجاد فضاهای سبز عمودی در محدوده خبر داد . به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ تهران، مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه 13 تهران ، در سی […]

شهردار منطقه ۱۳ در سی و نهمین جلسه سه شنبه بدون خودرو از کاشت درختان پهن برگ و سایه انداز در مدارس و ایجاد فضاهای سبز عمودی در محدوده خبر داد .

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ تهران، مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه 13 تهران ، در سی و نهمین جلسه سه شنبه های بدون خودرو که با حضور معاونین و مدیران ستادی و ناحیه یک برگزار شد، با اشاره به کاشت درختان پهن برگ و سایه انداز در مدارس گفت : با این کار در تلاش هستیم ضمن افزایش سرانه فضای سبز مدارس، توجه دانش آموزان را به بحث محیط‌زیست و درختکاری جلب کنیم.

وی با اشاره به توجه ویژه‌ به مبحث محیط‌زیست و نقش دانش آموزان به‌عنوان آینده‌سازان کشور افزود: در راستای اجرای طرح تک درخت ، کاشت درختان پهن برگ و سایه انداز در مدارس در دستور کار قرار گرفته است.

رحمان زاده در خصوص ایجاد فضای سبز عمودی منطقه اظهار داشت: به جهت بالا بردن سرانه ی فضای سبز منطقه و با شناسایی دیواره های بتنی و نقاطی که ظرفیت ایجاد فضای سبز عمودی را دارد ، پوشش های سبز به وسیله درختچه های متناسب با شرایط آب و هوایی ایجاد شود.

شهردار منطقه ابراز امیدواری کرد: با تلاش و امکانات حداقلی موجود بتوانیم به میزان شایسته ای که در شان شهروندان است در ایجاد فضاهای سبز و اماکن تفریحی در سطح منطقه گام برداریم.

وی با بیان اینکه در آستانه سال نو و با اجرای طرح استقبال از بهار این منطقه برای ورود به سال جدید آماده می شود تصریح کرد : اجرای صحیح طرح استقبال از بهار می‌تواند نقش مهمی را در ایجاد نشاط و شادابی فضای عمومی شهر و شهروندان ایفا کند که بر این اساس مدیریت شهری ضمن تنظیف شهر، متناسب با فرهنگ، برنامه‌های متنوعی را برای ایام نوروز در نظر گرفته است.

وی در بخشی دیگر از صحبت هایش با تاکید بر اینکه وظیفه یکایک ماست که نسبت به بزرگداشت سردار قاسم سلیمانی تلاش کنیم، ادامه داد : با توجه به اینکه اربعین شهادت این سردار بزرگ با روز ۲۲ بهمن تقارن یافته است برنامه‌های دهه فجر امسال رنگ و بوی این شهید سرافراز را دارد که برنامه ریزی لازم در این خصوص انجام شده است.

لزوم اطلاع رسانی برای کنترل و پیشگیری از انتشار بیماری کرونا ویروس برای استفاده کلیه پرسنل از دیگر تاکیدات شهردار منطقه در این جلسه بود.

گفتنی است ، شهردار منطقه ۱۳ با همراهی معاونان و مدیران شهری در قالب پویش سه شنبه های بدون خودرو صبح امروز (۱۵ بهمن ماه) با استفاده از دوچرخه از سطح ناحیه یک بازدید و نحوه خدمت رسانی به شهروندان را بررسی کرد.

بر پایه این خبر، مرتضی رحمانزاده در این بازدید که از ایستگاه مترو شیخ الرئیس آغاز شد، مسیر خیابان های اقبال، منصور و معابر فرعی آن را تا ساختمان شهرداری ناحیه یک رکاب زد و به صورت معبر به معبر مسائل شهری و نحوه خدمت رسانی به شهروندان را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه