× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

چگونه گوشی اندروید و اپل را به تلویزیون هوشمند ایرانی متصل کنیم؟ مدل‌های جدید تلویزیون در سال‌های اخیر که به تلویزیون‌های هوشمند معروف هستند به شکلی طراحی شده‌اند که می‌توانند عملکردی مانند گوشی‌های هوشمند داشته باشند. به این معنی که می‌توان این تلویزیون‌ها را به اینترنت متصل کرده و محتواهای مختلف را به صورت آنلاین […]

چگونه گوشی اندروید و اپل را به تلویزیون هوشمند ایرانی متصل کنیم؟

مدل‌های جدید تلویزیون در سال‌های اخیر که به تلویزیون‌های هوشمند معروف هستند به شکلی طراحی شده‌اند که می‌توانند عملکردی مانند گوشی‌های هوشمند داشته باشند. به این معنی که می‌توان این تلویزیون‌ها را به اینترنت متصل کرده و محتواهای مختلف را به صورت آنلاین تماشا کرد. همچنین با توجه به این موضوع که این مدل تلویزیون‌ها مجهز به سیستم عامل هستند این امکان را فراهم می‌کنند که بتوان برنامه‌های کاربردی مختلفی را بر روی آن نصب کرده و از آن‌ها استفاده کرد.

نحوه اتصال گوشی‌های اندرویدی به تلویزیون هوشمند

یکی از دغدغه‌های بسیاری از افراد این است که بتوانند به راحتی و با کمترین میزان دردسر گوشی هوشمند خود را به تلویزیون متصل کرده و محتواهای موجود در گوشی را بر روی صفحه‌نمایش با ابعاد بزرگ‌تر تلویزیون مشاهده نمایند. با ورود تلویزیون‌های هوشمند به بازار این فرایند تا حد بسیار زیادی تسهیل شده است و کاربران می‌توانند بدون نیاز به ارتباط از طریق کابل، گوشی اندرویدی خود را به تلویزیون هوشمند متصل کرده و محتوای آن را مشاهده کنند.

 

 

  • فناوری میراکست (Miracast)

 

روش‌های مختلفی برای اتصال بیسیم گوشی اندرویدی و تلویزیون وجود دارد که یکی از بهترین این روش‌ها، استفاده از فناوری Miracast است. میراکست فناوری است که می‌تواند با ایجاد یک شبکه Ad-hoc بین گوشی اندرویدی و تلویزیون هوشمند شرایطی را برای اتصال آن‌ها به یکدیگر فراهم کند.

گوشی‌های اندرویدی جدید و تلویزیون‌های هوشمند در اغلب مدل‌ها از این فناوری پشتیبانی می‌کنند. اما نکته مهم این است که ممکن است این فناوری در هر یک از برندهای گوشی‌های اندرویدی نام متفاوتی داشته باشد. به عنوان مثال این فناوری در گوشی‌های سامسونگ با نام Smart View شناخته می‌شود.

 

  • فناوری WiDi

 

فناوری یا استاندارد WiDi مخفف عبارت Wireless Display است که توسط یکی از برترین شرکت‌های حوزه فناوری یعنی شرکت اینتل توسعه داده شده است. این فناوری که با هدف رقابت با فناوری AirPlay شرکت اپل توسعه پیدا کرده است، برای اتصال از قابلیت Wi-Fi Direct استفاده می‌کند.

به منظور اتصال گوشی به تلویزیون هوشمند از این طریق باید تلویزیون شما از این قابلیت پشتیبانی کند. با توجه به این‌که تقریباً تمامی مدل‌های گوشی‌های اندرویدی از قابلیت Wi-Fi Direct پشتیبانی می‌کنند در صورت پشتیبانی تلویزیون از WiDi می‌توان این دو دستگاه را با استفاده از این فناوری بهم متصل کرده و محتوای گوشی را با بالاترین میزان کیفیت بر روی تلویزیون مشاهده کرد.

 

اتصال گوشی‌های اپل به تلویزیون هوشمند

 

با توجه به اینکه گوشی‌های آیفون شرکت اپل دارای سیستم‌عامل اختصاصی هستند برای اتصال بی‌سیم آن‌ها به تلویزیون‌های هوشمند و به اصطلاح Mirror کردن تصویر آن‌ها بر روی صفحه‌نمایش تلویزیون باید از قابلیت AirPlay استفاده کرد.

به منظور استفاده از این قابلیت و اتصال، نیاز به یک Apple TV دارید تا بتوانید به واسطه آن و قابلیت AirPlay محتوای گوشی آیفون خود را بر روی صفحه‌نمایش تلویزیون مشاهده کنید. Apple TV گجت اختصاصی این کمپانی است که از طریق کابل HDMI به تلویزیون هوشمند شما متصل می‌شود و این امکان را فراهم می‌کند تا کاربر بتواند از طریق قابلیت AirPlay آیفون خود را به تلویزیون متصل کرده و به اصطلاح Mirror کند.

 

جمع‌بندی

هوشمند شدن مدل‌های جدید تلویزیون این شرایط را فراهم کرده است تا دارندگان انواع گوشی‌های هوشمند اندرویدی و گوشی‌های آیفون شرکت اپل بتوانند به راحتی و با کمترین دردسر گوشی خود را به تلویزیون متصل کرده و به اصطلاح آن را Mirror کند. این قابلیت به کاربران این امکان را می‌دهد که بتوانند محتوای درون گوشی خود را بر روی صفحه‌نمایش تلویزیون مشاهده کنند و حتی به راحتی با برنامه‌ها و قسمت‌های مختلف آن کار کنند.

منبع: rebrand.ly/lt8riv7

 

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه