× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

شهردار تهران گفت: در حوزه‌هایی که چالش‌های اصلی شهر محسوب می شوند مثل مدیریت پسماند از ظرفیت‌های شهر هوشمند حداکثر استفاده را کرده‌ایم و این مسیر با پیشبرد طرح مدیریت پسماند و طرح کاپ (کاهش پسماندهای شهری) پیگیری خواهد شد.  به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت، پیروز حناچی شهردار تهران،صبح امروز در مراسم افتتاح […]

شهردار تهران گفت: در حوزه‌هایی که چالش‌های اصلی شهر محسوب می شوند مثل مدیریت پسماند از ظرفیت‌های شهر هوشمند حداکثر استفاده را کرده‌ایم و این مسیر با پیشبرد طرح مدیریت پسماند و طرح کاپ (کاهش پسماندهای شهری) پیگیری خواهد شد. 

به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت، پیروز حناچی شهردار تهران،صبح امروز در مراسم افتتاح «سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند» که با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای‌شهر، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و فعالان عرصه شهر هوشمند در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد، گفت: به تأسی از فرهنگ و ادبیات کشورمان معتقدم باید فرزند زمانه خویشتن باشیم. در شرایطی هستیم که مزیت کشورمان جمعیت جوان و تحصیلکرده است؛ موضوع مهمی که می‌تواند یک فرصت تلقی شود، اما در فقدان برنامه‌ریزی، یک تهدید است. از این رو، استفاده از این مزیت را یک ضرورت می‌دانم.

وی افزود: وظیفه ما در شهرداری تهران، علاوه بر ارائه خدماتی که از طریق ایجاد زیرساخت ها شکل می‌گیرند، ایجاد یک محیط کسب‌وکار امن برای استارتاپ ها و فعالان این حوزه است. ما باید خودمان به عنوان یکی از اصلی‌ترین شتاب دهندگان تهران شناخته شویم. ایجاد محیط مناسب برای افرادی که سرویس بهتری به مردم ارایه می کنند، وظیفه ماست؛ این امر در درجه اول باید توسط خود شهرداری و در مرحله بعد توسط بخش خصوصی صورت بگیرد. لایحه‌ای را نیز به زودی به شورای‌شهر خواهیم برد که در قالب آن فضای مناسبی را برای شرکت های نوپا فراهم می کنیم.

شهردار تهران با تقدیر از همکاران خود که در عرصه هوشمندسازی پایتخت فعالیت می کنند، گفت: یکی از مهمترین تحولات سه دهه اخیر، در حال حاضر در مجلس در حال رقم خوردن است و امیدواریم به نتیجه نیز برسد؛ لایحه منابع مالی پایدار برای شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور که به آخرین بندهای تصویبی‌ خود نزدیک شده و یک نقطه عطف خواهد بود.

وی اظهار کرد: در شهرداری برنامه مفصلی پیش‌بینی کردیم تا در جهت هوشمندسازی حرکت کنیم. یکی اصلی‌ترین اقدامات این حوزه، تشکیل شورای راهبردی تهران هوشمند است که از اشخاص حقیقی و حقوقی تاثیرگذار در این زمینه تشکیل شده و برنامه‌های مهمی در آن تصویب می‌شود.

حناچی با اشاره به اینکه در همایش اسمارت‌سیتی ٢٠١٩ ، شهرداری تهران یکی از کاندیداهای شش‌گانه بخش جایزه شهرها شد، گفت: البته جایزه اول را دریافت نکردیم اما جزو ۶ شهر نهایی مورد تقدیر قرار گرفتیم. باید تلاش کنیم تا در عرصه‌های بین‌المللی اتفاقات خوب شهرمان را به درستی منعکس کنیم تا در رنکینگ های مناسب قرار بگیریم.

فعال سازی پویش های مردمی برای ارائه ایده ها و مشارکت در نظرسنجی ها

حناچی گفت: فعال سازی پویش‌های مردمی برای ارایه ایده‌ها، مشارکت در نظرسنجی‌های الکترونیکی و پایش این نظرسنجی‌ها را در دستور کار داریم؛ البته هفته پیش در برخی میادین مردم با خدماتی که در این حوزه ارایه می شود آشنا شدند.

وی تصریح کرد: بحث بهره‌برداری باز و اشتراکی از داده‌های شهری موضوع بسیار مهمی به شمار می‌رود که در ابتدا همیشه با مقاومت‌هایی مواجه است، اما با به وجود آمدن این فضای استثنایی که در قالب آن بردارهای تمام سطوح حاکمیت هم‌جهت شده‌اند، باید از حداکثر فرصت و ظرفیت استفاده کنیم تا فضا به یک فضای کسب‌وکار فعال تبدیل شود و فرصتی نیز برای کشور به وجود آید. این کار هم امکان‌پذیر و هم کاملا عملی است.

شهردار تهران در پایان اظهارات خود در این همایش خاطرنشان کرد: در حوزه‌هایی که چالش‌های اصلی شهر محسوب می شوند مثل مدیریت پسماند هم از ظرفیت‌های شهر هوشمند حداکثر استفاده را کرده‌ایم و این مسیر با پیشبرد طرح مدیریت پسماند و طرح کاپ (کاهش پسماندهای شهری) پیگیری خواهد شد. خرسندم اطلاع دهم در ادامه سیاست‌های کاهش پسماند، بیش از ٧ هزار تن زباله که به آرادکوه حمل می‌شد به ۶ هزار تن در این دوره کاهش یافته است که این امر موفقیت بزرگی به شمار می‌رود. امیدوارم درنهایت تلاش‌هایمان به وضعیت ایده‌آلی منتهی شود که در آن دیگر هیچ پسماندی دفن نشود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد