× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرعامل بیمه سلامت در کرمان مطرح کرد: نسخه نویسی الکترونیک یکی از مهم ترین پروژه های سازمان الکترونیک سازمان بیمه سلامت است که به شکل پایلوت در کرمان شروع شد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از آی هینا، طاهر موهبتی دربدو ورود به استان کرمان در جمع خبرنگاران گفت: نسخه نویسی الکترونیک یکی از […]

مدیرعامل بیمه سلامت در کرمان مطرح کرد: نسخه نویسی الکترونیک یکی از مهم ترین پروژه های سازمان الکترونیک سازمان بیمه سلامت است که به شکل پایلوت در کرمان شروع شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از آی هینا، طاهر موهبتی دربدو ورود به استان کرمان در جمع خبرنگاران گفت: نسخه نویسی الکترونیک یکی از مهم ترین پروژه های سازمان الکترونیک سازمان بیمه سلامت است که به شکل پایلوت در کرمان شروع شد ومنجربه این شد که سال گذشته در31استان هراستان یک شهرکار نسخه نویسی الکترونیک را آغاز کردیم.

وی اظهار کرد: خوشبتانه پوششی که امروز در کرمان شاهدیم بالای 70درصد است به عبارتی همکاران ما 50هزار نسخه الکترونیک را درکرمان به نتیجه رساندند.

وی بیان داشت: قرارشد با اقای مهندس جهرمی وزیر ارتباطات ازطرح نسخه نویسی الکترونیک در کرمان بازدید داشته باشیم تا در جهت توسعه مستحکم تر دراستان ها گام برداریم واز یک شهر درهر استان فراتر برویم.

موهبتی با تاکید براینکه زیرساخت های اجتماعی دراین طرح اهمیت بیشتری دارد تصریح کرد: اگرچه نسخه نویسی الکترونیک از اولویت های فنی وکاری ما در سازمان است اما زیرساخت های اجتماعی  کارمهم تراست.

وی افزود: بحث تغییر رفتار واستقبال شرکا کاری ما ، در نسخه نویسی اهمیت زیادی دارد زیرا  ما175میلیون بار مراجعه داریم  که بعضا به پاراکلینیک ها مراجعه می کنند و طبیعی است این حجم مراجعه  کار را برای ما سخت می کند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت:44هزارمرکز یا شخص شرکا کاری ما هستند که تغییر رفتار ومقاومت هایی دارند امیدواریم بعد از این مرحله در کرمان ، بحث زیرساخت های اجتماعی را در31استان  با قدرت یبشترادامه دهیم.

وی سپس از اجرای طرح “هوم کر” در کرمان خبرداد وخاطرنشان کرد: طرح “هوم کر”طرح مشترکی با چند دانشگاه علوم پزشکی کشور است که آغاز شده،خوشبختانه دانشگاه کرمان جزو استان های پیشتازدرطرح های پایلوت کشوراست .

وی با اشاره به اینکه “هوم کر” طرح مراقبت ازبیمار درمنزل است  گفت: فعلا طرح برای آی سی یو اجرا شده زیرا خیلی از بیماران آی سی یو ضمن طولانی بودن روند درمان هزینه های بالایی می پردازند که با اجرای این طرح صرف هزینه کاهش یافته و لحاظ روانی  نیزاگر فرد در خانه تحت مراقبت باشد بهتر نتیجه می گیرد.

موهبتی افزود:در کرمان این طرح  رادر آی سی یو  شروع کردیم وامید داریم که به زودی با نتیجه گیری از طرح در 5استان بتوانیم طرح را به 5بیماری دیگرنیز تسری بدهیم.

وی بیان داشت:در بحث نسخه نویسی الکترونیک یک بخش کار دست مدیران کل ما در استان وروسای دانشگاهها و نظام پزشکی است که در کرمان دوستان همیشه پیشتاز بودند هرجا طرح پایلوتی اعلام شد داوطلب کار بودند.

موهبتی تاکید کرد:زمینه های آی تی نیز در کرمان شرایط خوبی دارد ازسویی نیز هماهنگی خوبی که درمجموعه سلامت استان داریم که کمتردر دیگر استان ها شاهد هستیم وکمتر با مشکلات جدی روبرو شدیم.

وی خاطرنشان کرد: واقعیت این است که با اقتضائاتی که دولت الکترونیک دارد ما نمی توانیم سامانه  را به  شکل کامل وایده آل در ابتدای امرشاهد باشیم، مانندروز اول که موبایل وارد شد اولین نیازهمه به موبایل صرفا مکالمه بود اما امروزه با افزایش استفاده کمترین استفاده از موبایل مکالمه است وخدمات دیگری افزوده شده است.

موهبتی گفت:این حداقل ها در نسخه نویسی الکترونیک هست اما در فرایند کار باید بلوغ سیستمی را ایجاد کنیم ،نکته دیگراین است که نه تنها در کرمان که در همه استان ها مقامت های اجتماعی بوده است  در همه استان ها هرجا بین دانشگاه وانجمن های علمی ونظام پزشکی وبیمه سلامت هماهنگی ونزدیکی بیشتر بوده وحمایت استاندار وفرماندار ونمایندگان مجلس بیشتر بوده همکاری بیشتری داشته و پیشرفت طرح بهتر بوده است که خوشبختانه کرمان استان الگویی در این بحث است.

موهبتی گفت: در زمان پایلوت اول کار همه به استان میزبان توجه می کنند در نتیجه همین امر به عنوان استان پایلوت ما به کرمان پرداخت های ویژه ای دادیم نسبت به میانگین کشور ، به گونه ای که در کرمان دو ماه پرداخت ها جلوتر است.

وی گفت: از آنجایی که کرمان پیشتاز است هم رئیس دانشگاه  هم مدیر بیمه سلامت پیشتاز در کاربودند و وقتی بودجه مصوبه شد خیلی استانها گلایه هایی داشتند اما کرمان تاکنون حتی یک گلایه نکردند که جای قدردانی دارد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد