× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

سازمان زیباسازی شهر تهران برای رشد، توسعه و گسترش هنر شهری و فراهم آوردن فرصت‌های خلق آثار هنری، ایجاد رقابت سالم بین هنرمندان، تعامل، هم فکری، تبادل تجربیات و ارائه آخرین دستاوردهای هنری در حوزه دیوارنگاری، پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران را برگزار می‌کند. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی‌سازمان زیباسازی شهرداری […]

سازمان زیباسازی شهر تهران برای رشد، توسعه و گسترش هنر شهری و فراهم آوردن فرصت‌های خلق آثار هنری، ایجاد رقابت سالم بین هنرمندان، تعامل، هم فکری، تبادل تجربیات و ارائه آخرین دستاوردهای هنری در حوزه دیوارنگاری، پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران را برگزار می‌کند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی‌سازمان زیباسازی شهرداری تهران، رویداد دوسالانه دیوارنگاری تهران به دنبال گردآوری ایده‌های هنری خلاقانه برای انسجام بخشی و معنا دادن به فضاهای شهری است.

جایی که زندگی شهروندان شکل می‌گیرد و نیاز به شکوفایی و نشاط بیشتری دارد تا از طریق رشد آگاهی بصری و درک زیبایی، در نهایت رضایت مندی شهروندان را فراهم آورد.

«هنر، شهروند، محله و خیابان» رویکرد این دوره دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران به شمار می‌رود، رویکردی نو به کیفیت زندگی شهری و پیوند شهروندان به هویت محله و خیابان از طریق خلق آثار هنری.

دست یابی به ایده‌های خلاق و نوآوری در دیوارنگاری شهری، تداوم رویکردهای فرهنگی، ملی و آیینی در قالب ایده‌های نو، حمایت و هدایت راهبردی برای دست یافتن به بیانی ممتاز در زمینه دیوارنگاری شهری و بازیابی هویت فرهنگی و روایت‌های محله‌ای در مناطق شهری تهران از جمله اهداف این دوره محسوب می‌شود.

براساس سیاست‌های اتخاذ شده برای این دوره از جشنواره، موضوع این دوره از جشنواره آزاد است و از طرح‌ها و ایده‌هایی که توصیفی، ارجاعات واقعی و دارای بیان مؤثر باشند استقبال می‌شود. همچنین انتخاب دیوار و محل اجرای اثر بر عهده هنرمند است که ضمن معرفی دیوار مناسب ایده پیشنهادی خود را ارائه می‌کند. توجه به تراکم عناصر بصری در طرح‌ها و ایده‌های پیشنهادی و اجتناب از چیرگی فضاهای خالی حائز اهمیت است.

طرح‌های رسیده به دبیرخانه، توسط شورای انتخاب آثار بررسی و برای شرکت در نمایشگاه دوسالانه انتخاب و در نمایشگاهی به مدت یک ماه به نمایش درخواهد آمد. انتخاب آثار و داوری نهایی بر اساس کیفیت طرح، جانمایی و کیفیت اجرا انجام می‌شود.

علاقه مندان می‌توانند برای ثبت نام و ارسال آثار از 10 تا 30 مهرماه 1398 به صورت اینترنتی و براساس شرایط و ضوابط آن که طی اطلاعیه‌های آتی از طریق سایت سازمان زیباسازی اعلام خواهد شد، اقدام کنند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد