× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

طی نشست مشترک شهردار منطقه21 با مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران؛ امکان سنجی استقرار دروازه ورودی غرب تهران در محدوده این منطقه مورد بررسی دقیق کارشناسی قرار گرفت. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه21 تهران، رحمانی شهردار این منطقه در ابتدای این جلسه هم اندیشی ضمن تسلیت فرارسیدن ایام شهادت […]

طی نشست مشترک شهردار منطقه21 با مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران؛ امکان سنجی استقرار دروازه ورودی غرب تهران در محدوده این منطقه مورد بررسی دقیق کارشناسی قرار گرفت.
به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه21 تهران، رحمانی شهردار این منطقه در ابتدای این جلسه هم اندیشی ضمن تسلیت فرارسیدن ایام شهادت مظلومانه حضرت امیرالمومنین امام علی(ع) گفت: طبق برنامه پنج ساله دوم، به مناطق 22گانه شهر تهران تاکید شده که بر روی دروازه های این کلانشهر به صورت ویژه کار کنند که در این میان دروازه ورودی غرب تهران یکی از مهم ترین این دروازه هاست.

وی در ادامه افزود: با بررسی ها و مطالعات کارشناسی صورت گرفته به دنبال تحقق این مهم هستیم تا با جانمایی فضایی مناسب بتوان امتیازاتی را نیز برای منطقه21 ایجاد کرد و امید است پس از این دوره طرح به خوبی پیش رود و در مرحله اجرا به روش مشارکتی عملیاتی شود.

شهردار منطقه21 با تاکید بر این نکته که چرا اصلا به وجود دروازه در شهری مانند تهران نیاز داریم، یادآور شد: در دوران گذشته دورازه ها به عنوان “نماد شهر” تلقی می شدند که با القای حس مکانی همراه بودند.

در ادامه این نشست تخصصی نیز حاجی علی اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: در سطح شهر تهران شش ورودی اصلی(سطح یک) و سه ورودی جانبی(سطح دو) داریم که در بین ورودی های اصلی 6گانه، سه مورد از آنها در منطقه21 یعنی در بزرگراه های شهید لشگری، فتح و اتوبان تهران-کرج واقع شده و عمده ورودی از سمت غرب به شهر تهران نیز از منطقه21 می گذرد.


وی با بیان اینکه سه نقطه جهت ایجاد دروازه غربی شهر تهران پیش بینی شده، افزود: نقطه اول حومه شهر در محدوده وردآورد است، مکان انتخابی دوم در آستانه شهر بوده و یک سوم غربی منطقه21 را شامل می شود و محل سوم نیز از نظر موقعیت جغرافیایی در مرکز منطقه21 است و در محدوده جنوب چیتگر واقع شده است.

حاجی علی اکبری با تاکید بر این نکته که “پروژه دروازه غربی تهران” آغازگر تحول در منطقه21 است، خاطرنشان کرد: کارکرد این پروژه در سطح ملی بوده و به صورت فرامنطقه ای عمل خواهد کرد که آثارش در تمامی سطح شهر تهران نه فقط در منطقه21، به چشم خواهد خورد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد