× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

جلسه ای به منظور ارزیابی عملکرد محیط زیستی شهرداری منطقه۱۳ با حضور انصاری مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و هیئت همراه به میزبانی رحمان زاده، شهردار منطقه صبح امروز یکشنبه ۳۱ شهریور در سالن کنفرانس ساختمان ستادی برگزار شد . به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳ […]

جلسه ای به منظور ارزیابی عملکرد محیط زیستی شهرداری منطقه۱۳ با حضور انصاری مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و هیئت همراه به میزبانی رحمان زاده، شهردار منطقه صبح امروز یکشنبه ۳۱ شهریور در سالن کنفرانس ساختمان ستادی برگزار شد .

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳ تهران،مرتضی رحمان زاده،شهردار منطقه ضمن عرض خیر مقدم و ابراز خرسندی از حضور مدیران ارشد اداره کل محیط زیست شهرداری تهران در این منطقه به منظور بهره مندی از تجربیات و تدابیر کاری این مجموعه در سال ۹۸ ، آمادگی کامل این منطقه برای اجرای برنامه و طرح های محیط زیستی در این منطقه به صورت پایلوت اعلام کرد .

وی افزود: از بدو ورودم به شهرداری منطقه ۱۳ و با توجه به سوابق کاری و تحصیلاتم در زمینه محیط زیست ، تمام تلاشم را برای تدوین برنامه های محیط زیستی انجام داده و محیط زیست را به عنوان یکی از اولویت ها و رویکرد های اصلی خود در این مجموعه قرار دادم تا بتوانم با همکاری و همراهی مجموعه مدیران و کارکنان ، گام های اثربخشی در این زمینه بردارم.

شهردار منطقه ضمن اشاره به اقدامات شاخص این منطقه در زمینه های مختلف شامل رنگ در شهر ،بافت فرسوده ، برنامه های سه شنبه بدون خودرو ، احداث مسیر ویژه دوچرخه، احیای شبکه قنات ها و… ادامه داد: علاوه بر اجرای طرح فوریتی نگهداشت شهر در روز های پنجشنبه با فعالیت حدود ۳۰۰ کارگر و اجرای مباحث مربوط به محیط زیست در این طرح ، فرهنگسازی استفاده از کیسه های پارچه ای بین شهروندان با توزیع آن در نانوایی ها و میادین میوه و تره بار در دستور کار این منطقه قرار گرفت که امیدواریم با تقویت آن در کل محدوده این امر را نهادینه کنیم.

شهردار منطقه در بخشی دیگر از صحبت هایش با اشاره به لزوم زیست پذیر کردن محل زندگی شهروندان تصریح کرد: با توجه معضل مجرد نشینی در بافت فرسوده این منطقه ، سعی کردیم با اقدامات مختلف عمرانی ، خدمات شهری و فرهنگی در این محدوده ، این نقاط را برای اهالی سکونت پذیر کنیم.

وی در خصوص طرح تصفیه خانه ، آبیاری بوستان جنگلی سرخه حصار و مشاعات شهری مواردی را مطرح کرد.

همچنین شینا انصاری ، مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ضمن تشکر از اقدامات مختلف و در خور توجه شهرداری منطقه ۱۳ در زمینه محیط زیست ، نگاه مثبت شهردار منطقه و گرایشات زیست محیطی ایشان در فعالیت های مختلف شهری را قابل تقدیر دانست .

وی با اشاره به خطی مشی ها و سیاست های کلان کشور و ابلاغیه شهرداری تهران زمینه محیط زیست و نمود آن در برنامه های توسعه و .. تصریح کرد: این رویکرد ها و مشکلات موجود وظیفه ما در بهبود این وضعیت سنگین تر می کند.

انصاری با اشاره به گام مثبت صورت گرفته در دوره قبلی مبنی بر تغییر ستاد محیط زیست به اداره کل ادامه داد: در گام بعدی سعی داریم با برنامه ریزی مشخص ، شاخص محیط زیست در بخش های مختلف مناطق ، معاونت ها ، شرکت ها و سازمان ها و… را به صورت کامل پیاده کنیم .

وی با اشاره به آیین نامه اجرایی مدیریت سبز در کلیه دستگاه ها و ابلاغیه شهرداری تهران در این زمینه ابراز امیدواری کرد با همکاری نیرو های متخصص بتوانیم موارد و موضوعات مرتبط در این زمینه را در کلیه بخش ها نهادینه کنیم و به نحو مطلوب پیش ببریم.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با بیان اینکه منطقه۱۳ اقدامات آموزشی و فرهنگی قابل توجهی در محلات با همکاری کانون های مردمی انجام داده است ابراز امیدواری کرد که با تقویت اقدامات در این زمینه شاهد تسری این امر در قشر های مختلف های مردم باشیم.

وی به ظرفیت های فوق العاده و پتانسیل خوب شرق تهران برای پروژه های زیست محیطی اشاره کرد و ادامه داد: اداره کل محیط زیست شهرداری تهران همکاری لازم را برای پیشبرد اهداف محیط زیستی با اجرای برنامه ها ، طرح ها و اقدامات مختلف در منطقه ۱۳ انجام می دهد .

گفتنی است ، پس از جلسه بازدیدی نیز از پروژه های نیروگاه خورشیدی ناحیه دو ، فعالیت های زیست محیطی سرای محله نیروی هوایی و پروژه شهید شوشتری به عمل آمد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد