× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مديرعامل سازمان بيمه سلامت گفت: بر اساس قانون بايد اطلاع بيمه شدگان درمانى در پايگاه برخط متمركز شود و پايگاه برخط بيمه شدگان در دى ماه با حضور وزير بهداشت آغاز به كار مى كند. به گزارش ثمره نیوز به نقل از آى هينا، طاهر موهبتى مديرعامل سازمان بيمه سلامت ایران، در بيست و چهارمين شوراى […]

مديرعامل سازمان بيمه سلامت گفت: بر اساس قانون بايد اطلاع بيمه شدگان درمانى در پايگاه برخط متمركز شود و پايگاه برخط بيمه شدگان در دى ماه با حضور وزير بهداشت آغاز به كار مى كند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از آى هينا، طاهر موهبتى مديرعامل سازمان بيمه سلامت ایران، در بيست و چهارمين شوراى اطلاع رسانى سازمان بيمه سلامت كه با حضور خبرنگاران برگزار شد، افزود: ايجاد پايگاه بيمه شدگان برخط نيز در دستور كار است كه امسال بودجه مورد نياز براى آن در نظر گرفته شد. اين پايگاه از نظر تجهيزات و سامانه ها تجهيز شده و راه اندازى رسمى آن در دى ماه خواهد بود.

وى ادامه داد: در حال حاضر پايگاه هاى جمعيتى بيمه شدگان متفاوت است و اطلاعات بيمه شدگان متمركز نيست. به دنبال اين موضوع، استحقاق سنجي خدمات نيز از اين پايگاه انجام مى شود. همچنين با راه اندازى اين پايگاه، همپوشانى بيمه اى به حداقل مى رسد.

موهبتى بيان كرد: در حال حاضر حساب انفرادى به اسم بيمه شدگان وجود ندارد و با راه اندازى پايگاه برخط بيمه شدگان، ميزان هزينه كرد بيمه براى افراد منحصر به فرد، ثبت و مشخص مى شود.

مديرعامل سازمان بيمه سلامت گفت: با وجود مشكلات اقتصادى، در تداوم پرداختى هاى منظم، توانستيم حدود هزار ميليارد تومان از هرينه هاى سال ٩٨ را پرداخت كنيم و بخش اندكى نيز تا اواسط هفته آينده پرداخت مى شود.

وى افزود: البته بدهى سازمان بيمه سلامت در سال ٩٧ به طور ميانگين حدود ٢.٥ ماه به داروخانه ها و ٣.٥ ماه به بخش دولتى و خصوصى باقى مانده است. وضعيت سازمان بيمه سلامت در پرداختى ها نسبت به گذشته به مراتب بهتر است.

موهبتى اظهار داشت: با وجود قطعى اينترنت، پوشش اجبارى بيمه سلامت به خوبى در حال پيش رفت است؛ البته از مردم مى خواهيم كه از اين فرصت استفاده كنند. وزارت رفاه در ١٤ آذر ماه اولين پاسخ استعلام ها را اعلام مى كند.

وى ادامه داد: مردم بايد به بيمه درمانى خود اهميت بدهند و براى پوشش بيمه اى خود مراجعه كنند.

مديرعامل سازمان بيمه سلامت بيان كرد: بودجه سال آينده نيز در حال تعيين تكليف است و اميدواريم توجه ويژه اى به سازمان بيمه سلامت شود؛ زيرا با وجود اضافه شدن بيمه شدگان جديد، به توجه ويژه اى در زمينه بودجه نياز داريم. انتظار مى رود آخرين جايى كه بايد در آن كنترل هزينه شود، حوزه سلامت باشد.

سال گذشته ٨ درصد كاهش هزينه داشتيم و واقعيت اين است كه ديگر جايى براى كنترل و منطقى سازى هزينه وجود ندارد. البته با اجراى نسخه الكترونيكى و رسيدگى الكترونيكى به اسناد بسترى مى توان تا حدى منابع را مديريت كرد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد