× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اعلام این خبر گفت: 15 فضای رها شده و بی دفاع شهری در سه منطقه 16، 17 و 19 پس از شناسایی به فضا و محل هایی ( درنگ‌گاه) برای حضور هر چه بیشتر مردم تبدیل می شوند. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی […]

برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اعلام این خبر گفت: 15 فضای رها شده و بی دفاع شهری در سه منطقه 16، 17 و 19 پس از شناسایی به فضا و محل هایی ( درنگ‌گاه) برای حضور هر چه بیشتر مردم تبدیل می شوند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران،در ادامه با اشاره به اهمیت وجود فضاهای امن، شایسته و در خور حضور شهروندان در سطح شهر تهران، افزود: سازمان زیباسازی شهر تهران، از میان 50 معمار و متخصص حوزه شهرسازی و معماری، 15 معمار برجسته را انتخاب و یکی از این فضاها را به منظور طراحی در اختیارشان قرار داده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر اینکه حضور و مشارکت شهروندان و ساکنین مناطق مورد اشاره در اجرای پروژه درنگ‌گاهها از اهمیت بسیاری برخوردار است، ادامه داد: هرگاه در اجرای طرح های شهری مشارکت مردم جلب شده باشد، خود مردم به خاطر احساس حس تعلق خاطربه این گونه پروژه ها، در اجرای هرچه بهتر و حتی نگهداشت آنها نیز پیشقدم می شوند.

ضرغامی افزود: یکی از ویژگی هایی که در اجرای این پروژه مورد توجه قرار گرفته است، موضوع اقدامات خودمقیاسی این فضاهاست. به همین منظور طراحان سعی کرده اند با برگزاری برنامه ها و رویدادهای اجتماعی، فرهنگی و هنری در این مناطق، از مشارکت شهروندان استفاده حداکثری داشته باشند. به عنوان مثال در منطقه 17 طراح با استفاده از کاشی شکسته مردم را دعوت و تشویق به خلق آثار هنری کرده اند و قرار شده است از همین دست سازه های مردمی به عنوان بخشی از مصالح لازم در فضای این پروژه ها استفاده شود.

به گفته ضرغامی، تاکنون طرح های اولیه این درنگ گاهها توسط این معماران آماده، زمین ها تحویل و نقشه برداری ها انجام شده و پروژه در مراحل اجرایی قرار گرفته است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد